27 września 2013 ~ komentarze 3

Hummingbird – nowy algorytm wyszukiwania

Google HummingbirdWczoraj, podczas obchodów 15 urodzin Google, ogłoszono wprowadzenie nowego algorytmu Google – Hummingbird. Hummingbird, czyli koliber ma działać szybko i skutecznie, dzięki czemu serwowane nam wyniki mają być jeszcze dokładniejsze. Co lepsze – Google Koliber działa już od miesiąca. Koliber prawdopodobnie dotknął 90% wyszukiwań! W obszernym opisie nt. Hummingbird na Search Engine Land, do którego koniecznie odsyłam, pada pytanie, czy to już koniec SEO. Odpowiedź poniżej.

Wielkie zmiany w serpach

Eksperci z branży SEO porównują Google Hummingbird do Google Caffeine, która w 2010 „trochę” namieszała w wynikach wyszukiwania. Na Search Engine Land pada porównanie do starego samochodu, do którego trafia nowoczesny silnik. Tym silnikiem ma być właśnie Koliber. Zatem szykują się spore zmiany, z pewnością większe od tych serwowanych przez Pandę i Pingwina.

 

Jak dokładnie działa Google Hummingbird?

SEO by the Sea opublikował patent schematu, który prawdopodobnie jest schematem działania Google Hummingbird.

 

Czy to koniec SEO?

Nie. Wytyczne dla webmasterów pozostają te same. Nadal bardzo istotna jest wysoka jakość treści. Google Hummingbird służyć ma nowemu sposobowi na przetwarzanie danych.

Google Hummingbird

 

Google! Polska branża SEO jest gotowa na Kolibra! :)

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Hummingbird – nowy algorytm wyszukiwania”

  1. Jędrzej 27 września 2013 at 07:39 Permalink

    Od dłuższego czasu wszystko idzie na plus, bardzo dobrze! :)

  2. Rafał 30 września 2013 at 21:36 Permalink

    Koliber jest bardzo szybki, sprawdźcie site’y.
    Jeżeli koliber będzie miał większy wpływ na wyniki niż panda i pingwin to branża SEO zadrży…


Leave a Reply