03 stycznia 2012 ~ 0 komentarzy

Indie największym dostawcą spamu

SPAMWedług najnowszego raportu firmy Kaspersky Indie otrzymały (mało) zaszczytne pierwsze miejsce na świecie wśród największych źródeł spamu w sieci. Według Kaspersky, w trzecim kwartale ubiegłego roku prawie 80% globalnego ruchu poczty elektronicznej to spam z czego aż 14,8% pochodziło z Indii, z Indonezji (10,6%) i Brazylii (9,7%).
Z raportów agencji AFP wynika, że takie nasilenie spamu z Indii było po części spowodowane luźnymi przepisami związanymi z tymi praktykami. Doprowadziło to do tego, że niektóre kraje zaczęły wysyłać tam własnych spamerów.
Jak podkreśla AFP teraz ruch należy do indyjskich sądów, które muszą zapewnić prawa, które wyeliminują z kraju epidemię spamu.

 

Źródło:
http://www.google.com/hostednews/afp/article/ALeqM5jnuEBOtWi615iM2ZMZIZWOzzBQNg?docId=CNG.c28eb5680e3925e5bcd8f1ec9955945c.521

Kategoria: Różności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply