18 grudnia 2012 ~ komentarze 3

Instagram może sprzedawać Wasze zdjęcia

Nowy regulamin InstagramaWłaściciel Instagrama, Facebook wprowadził zmiany w jego regulaminie. Od 16 stycznia 2013r. każde umieszczone w Instagramie zdjęcie może zostać sprzedane lub wykorzystane w reklamie na Facebooku. Jesteście szczęśliwi? Najbardziej boję się o najmłodszych użytkowników Instagrama, którzy jak wiemy potrafią bez opamiętania wrzucać co popadnie. Nowy regulamin głosi, że każda niepełnoletnia osoba, korzystająca z Instagrama oświadcza, że co najmniej jeden z rodziców lub prawnych opiekunów zgodził się na te, nowe warunki. Ciekawe kto z młodzieży poinformował o tym fakcie swoich rodziców?

Jeden z punktów uaktualnionego regulaminu głosi:

Some or all of the Service may be supported by advertising revenue. To help us deliver interesting paid or sponsored content or promotions, you agree that a business or other entity may pay us to display your username, likeness, photos (along with any associated metadata), and/or actions you take, in connection with paid or sponsored content or promotions, without any compensation to you. If you are under the age of eighteen (18), or under any other applicable age of majority, you represent that at least one of your parents or legal guardians has also agreed to this provision (and the use of your name, likeness, username, and/or photos (along with any associated metadata)) on your behalf.

Co w wolnym tłumaczeniu znaczy:

Niektóre lub wszystkie usługi mogą być wykorzystane w celu otrzymywania przychodów reklamowych. By pomóc nam w dostarczeniu interesującej nas zapłaty lub promocji, wyrażasz zgodę by firma lub inny podmiot mógł nam zapłacić za wyświetlenie nazwy użytkownika, podobieństw, zdjęć (wraz z wszelkimi powiązanymi metadanymi) i/lub działania, które podejmujesz w związku z opłaconą lub sponsorowaną treścią, bez żadnej rekompensaty dla Ciebie. Jeśli jesteś w wieku poniżej osiemnastu lat (18), lub na podstawie innego właściwego wieku pełnoletności, oświadczasz, że co najmniej jeden z rodziców lub opiekunów prawnych zgodził się również z tym przepisem (korzystanie z Twojego imienia, wizerunku, nazwy użytkownika i/lub zdjęć (wraz z wszelkimi powiązanymi metadanymi)) w Twoim imieniu.

 

Instagram odpowie

Ponieważ wiele osób słusznie oburzyło się na wieść o kontrowersyjnych zapisach w uaktualnionym regulaminie, Instagram ogłosił na Twitterze, że w najbliższym czasie postara się rozwiać wątpliwości:

Instagram odpowiada na Twitterze

Kategoria: Społeczności | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Instagram może sprzedawać Wasze zdjęcia”

 1. Piotr 18 grudnia 2012 at 23:40 Permalink

  było to w końcu do przewidzenia

  • Wojtek Tyluś 19 grudnia 2012 at 06:28 Permalink

   koniec świata też kiedyś nadejdzie ;)

 2. Tomasz Wydra 19 grudnia 2012 at 00:11 Permalink

  Była taka podobna sytuacja na nk.pl. Dlatego wychodzę z założenia i też powodów zawodowych.
  Portale społecznościowe mają służyć do kontaktów z naszymi znajomymi a nie do umieszczania setek zdjęć z dziećmi ,wesel ,imprez etc.
  A później się dziwimy, że :
  – nie dostaliśmy pracy
  – bank odmówił kredytu
  – okradli mieszkanie
  i jeszcze przykładów można mnożyć co może się stać z umieszczonym zdjęciem, które polubi zbędna ilość osób


Leave a Reply