20 czerwca 2012 ~ 0 komentarzy

Jak bezpiecznie korzystać z Google+

Bezpieczeństwo w Google+Pomimo jeszcze małego zainteresowania w Polsce, Google+ globalnie odnotowuje ponad miliard udostępnień w ciągu jednego dnia. Tak duża liczba udostępnień może prowokować do niecnych zamiarów względem naszej osoby. Dlatego też warto znać chociażby podstawy bezpiecznego korzystania z Google+. Zone Alarm zebrał całość w 6 podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z G+.

A czy Ty zabezpieczyłeś już swój profil na Google+?

1. Skonfiguruj kręgi

Kręgi Google pozwalają na tworzenie i udostępnianie informacji przyjaciołom z danej grupy, tak wygląda to w normalnym życiu w danych kręgach społecznych. Kiedy tworzymy kręgi warto by tworzyć je z głową tak by można było później bezpiecznie dzielić się wybranymi wiadomościami ze swoimi przyjaciółmi.

2. Zabezpiecz swój profil

Domyślnie większość Twojego profilu jest widoczna dla każdego w internecie. Jeśli nie chcesz udostępniać wszystkich informacji całemu światu, zmień te ustawienia tak, by tylko Twoje Kręgi mogły go zobaczyć.

3. Ogranicz widoczność wyszukiwania

Domyślnie, Twój profil pojawia się w wynikach wyszukiwania Google. Możesz zmienić swoją widoczność w swoim profilu ustawień w dowolnym momencie, jeśli nie chcesz by Google lub inne wyszukiwarki indeksowały Twój profil.

4. Zablokuj inne ustawienia prywatności

Istnieje szereg ustawień związanych z prywatnością, które nie są oczywiste na pierwszy rzut oka. Należą do nich:
– Limit, podglądu innych ludzi w swoich środowiskach,
– Limit wysłanych mejli,
– Blokowanie użytkowników.

5. Publikuj w odpowiednich kręgach

Podczas tworzenia nowego postu, masz możliwość wyboru kręgów, z którymi chcesz podzielić się informacją. Dodatkowo, domyślnie Google będzie pamiętać grupy, które zostały określone przez Ciebie w ostatnim poście.

6. Pamiętaj, że Twoje posty mogą pojawić się jako publiczne

Podczas komentowania postu innych przyjaciół, ich ustawienia prywatności mogą być ustawione na publiczną widoczność, kiedy ktoś komentuje w swoim strumieniu. Dlatego też komentarze mogą być z otwarte – pamiętaj o tym.

Kategoria: Google+ | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply