21 maja 2012 ~ komentarze 2

Jak poprawić skuteczność na Pinterest [Infografika]

Jak zwiększyć skuteczność działań na PinterestW sieci pojawia się coraz więcej wskazówek jak osiągnąć lepsze wyniki w przeprowadzanych kampanii na Pinterest. Wiele mówi się w nich o dobrych radach takich jak pora przypinania zdjęć czy ich jakości i tematyce. Mało mówi się natomiast o stosowaniu poprawnych opisów. Dan Zarrella wpadł na świetny pomysł sprawdzenia jakich słów używa się na Pinterest najczęściej. Dzięki stworzonej przez siebie aplikacji Dan „wyciągnął” zebrał informacje o ponad 11 tysiącach przypiętych zdjęć i przeprowadził ich analizę, która widoczna jest na poniższej infografice.

 

Najważniejsze wnioski

Z przeprowadzonej przez Dana analizy możemy odczytać m.in. takie informacje jak:

Długość opisu
Z infografiki wynika, że najczęściej przepinanymi zdjęciami są te, które posiadają ok. 1700 oraz 2100 znaków. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że im dłuższy i bardziej tematycznie powiązany opis posiadamy tym lepiej.

Najczęściej używane słowa w przepinanych obrazkach
Przepis, kurczak, minuty, piec, ciasto… itd. Z analizy Dana jasno wynika, że prym w przepinanych obrazkach wiodą przepisy kulinarne.

Najczęściej używane słowa w przypinanych obrazkach
Miłość, dom, rzeczy, styl, pomysł, lubię… itd. Tutaj również można zauważyć pewną poprawność mianowicie wszystko co związane jest z designem i aktualnymi trendami jest na topie.

Lajki vs komentarze
Według analizy Dana korelacja pomiędzy ilością lajków a przepiętymi obrazkami jest wyższa niż w przypadku korelacji ilości posiadanych przy obrazku komentarzy do przepięć.

Liczy się rozmiar
Z wykresu wynika, że dłuższe obrazki przepinane są częściej. Świadczy to o tym, że na dłuższych obrazkach zazwyczaj chwalimy się własnymi pomysłami na stworzenie czegoś z niczego. Łączenie kilku instruktażowych zdjęć ma sens.

Jak zwiększyć skuteczność na Pinterest

Kategoria: Pinterest Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Jak poprawić skuteczność na Pinterest [Infografika]”

  1. Marcin 9 sierpnia 2012 at 07:49 Permalink

    najczęściej przepinanymi zdjęciami są te, które posiadają ok. 1700 oraz 2100 znaków – mały bład:-) tak czytam i czytam i sobie myśle ze 2000znaków to jednak nie…
    A jakieś dane na ten temat ale z Polski? pewnie za wcześnie…

    • Wojtek 9 sierpnia 2012 at 08:04 Permalink

      Z danymi z Polski może być o tyle problem, że większość z Pintereściaków udaje „zagranicznych” ;)


Leave a Reply