23 lutego 2012 ~ komentarze 2

Jak usunąć historię wyszukiwania w Google przed wejściem w życie nowej polityki prywatności?

Nowa polityka prywatności GoogleZ dniem 1 marca wchodzi w życie nowa, ujednolicona polityka prywatności Google. Pozostało już kilka dni na usunięcie naszej dotychczasowej historii wyszukiwań. Po wejściu w życie 1 marca nowej jednolitej polityki prywatności, nasza historia wyszukiwania będzie dostępna dla wszystkich pozostałych usług Google. Do tej pory dane te były odrębnym elementem. To co zostanie udostępnione po 1 marca jest istotne, ponieważ Google gromadzi czasem poufne informacje dotyczące naszej osoby takie jak chociażby: nasza lokalizacja, wiek, zainteresowania, orientacja seksualna, religia, problemy zdrowotne i wiele innych.

 

Jak usunąć historię wyszukiwania w Google?

Poniżej pokażę Wam jak w szybki sposób pozbyć się naszej historii wyszukiwań w Google.

1. Zaloguj się na swoje konto Google:

Usuwanie historii Google

2. Po zalogowaniu, w pasku adresu wpisujemy https://www.google.com/history/. Naszym oczom ukaże się pełna lista naszej historii wyszukiwań. Przed usunięciem jej polecam przejrzenie, zwłaszcza tej historii z „dawnych dziejów”.

3. Klikamy w przycisk „Usuń całą historię online” (czerwona strzałka):

Usuwanie historii w Google

a następnie zatwierdzamy:

Usuwanie historii w Google

No i gotowe, nasza historia wyszukiwań poszła w niepamięć, przynajmniej tak twierdzi kochane Google.

Usuwanie historii wyszukiwań w Google

Polecam raz na jakiś czas zajrzeć do naszej historii wyszukiwań i jeśli nagromadzi się nam trochę historii, usuńmy ją. Jeśli posiadacie kilka kont Google, czynność tą należy powtórzyć dla każdego z nich, no chyba, że ktoś z Was lubi dzielić się z innymi swoją historią wyszukiwań.

Uwaga, ważne! Należy pamiętać, że wyłączenie Historii online na naszym koncie Google nie zapobiega gromadzeniu i przechowywaniu przez Google tych informacji i wykorzystywaniu ich do celów wewnętrznych. Dane te nadal są udostępniane również organom ścigania. Jeżeli ktoś z Was zapragnie zapoznać się z tematyką szerszej ochrony swoich danych w sieci eff.org udostępnił interesującą wskazówkę jak tego dokonać. Artykuł ten napisany jest w języku angielskim.

Mam nadzieję, że powyższa wskazówka jak usunąć historię wyszukiwania w Google, okazała się pomocna. Jeśli tak, będę wdzięczny za udostepnienie tego artykułu swoim znajomym a także kliknięcia w „socialowe lajki”

 

Źródło: https://www.eff.org/deeplinks/2012/02/how-remove-your-google-search-history-googles-new-privacy-policy-takes-effect

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Jak usunąć historię wyszukiwania w Google przed wejściem w życie nowej polityki prywatności?”

  1. PK 24 lutego 2012 at 08:33 Permalink

    ciekawe. u mnie nie było nic w historii :)

  2. Wojtek 24 lutego 2012 at 09:28 Permalink

    Ciekawe :)


Leave a Reply