30 października 2012 ~ 0 komentarzy

Jak wykorzystać Google+ Echo przy promocji marki?

Google+ EchoGoogle+ Echo, z angielskiego Google+ Ripples to interaktywna grafika przedstawiająca publiczne udostępnianie wpisu w Google+. Google+ Echo pozwala prześledzić sposób rozpowszechniania się treści co w znakomity sposób ułatwia znajdowanie nowych, interesujących osób, z którymi warto nawiązać kontakt, bądź obserwować ich wpisy. Dlatego też jest dobrym narzędziem do analizy naszego profilu firmowego. Ciekawe jak wiele obecnych na Google+ marek korzysta z Google+ Echo przy swoich kampaniach? Powyższa definicja jest już po części odpowiedzią na zadane w tytule pytanie. Ale od początku.

Jak działa Google+ Echo:

Jeśli trafisz na jakąś szczególnie ciekawą wizualizację Echo (Ripples), możesz łatwo udostępnić ją swoim kręgom. Podczas jej oglądania po prostu skopiuj URL i udostępnij link w swoim strumieniu.
Uwaga: chociaż Echo (Ripples) wyświetla wiele ciekawych informacji, tak naprawdę nie pokazuje wszystkich wykonanych czynności. W przypadku osób początkujących Echo (Ripples) pokazuje jedynie dane z ostatnich 53 dni. Dodatkowo Echo (Ripples) bazuje wyłącznie na operacjach publicznego udostępniania, dlatego może pojawić się rozbieżność między liczbą udostępnień widoczną we wpisie i liczbą udostępnień pokazywaną przez Echo (Ripples). Jest tak, ponieważ możesz widzieć udostępnienia dalej, które nie miały charakteru publicznego. Mówiąc inaczej, możesz być częścią zamkniętej grupy osób, które widzą dany wpis.

 

Google+ Echo w akcji

 

Jak dostać się do Google+ Echo

Żeby dostać się do Google+ Echo wystarczy, że przy konkretnym wpisie, w rozwijanym menu wybierzemy link „Zobacz Echo”, tak jak na poniższym obrazku.

Jak dostać się do Google+ Echo

 

Przykład Google+ Echo

Poniżej znajduje się obraz mojego, najbardziej rozbudowanego Google+ Echo. Pełna analiza dostępna jest bezpośrednio na Google+, a dotyczy tego wpisu. Widać na nim tylko wpisy publiczne. Pełne statystyki jeśli chodzi o plusjedynki a także udostępnienia widoczne są przy konkretnym wpisie. Bardzo interesującą funkcją jest możliwość prześledzenia rozprzestrzeniania się w czasie naszego wpisu.

Google+ Echo

 

Obserwuj, dziękuj i wchodź w interakcję ze swoimi użytkownikami

Dzięki Google+ Echo mamy możliwość obserwowania kto udostępnia nasze konkretne wpisy. Tak jak widać na powyższej grafice, niektóre osoby stały się pośrednikami w przekazywaniu naszej treści. Takie osoby są dla nas najcenniejsze, stając się poniekąd „ambasadorami” naszej marki. Nie można jednak zapomnieć o pozostałych. Wykorzystajmy to!

Po prawej stronie, obok graficznego przedstawienia Echo, mamy podgląd na udostępnienia publiczne. Widnieje na nich lista osób, które udostępniły nasz wpis. Warto kliknąć w link „wyświetl wpis” i podziękować im za udostępnienie dając +1 bądź zostawiając komentarz. Jeżeli stwierdzicie, że jakaś osoba, która udostępnia Wasze wpisy być może warto rozpocząć obserwowanie jej profilu.

Powyższe formy interakcji z pewnością przyczynią się do zwiększenia zaufania do naszej marki wśród użytkowników Google+

Kategoria: Google+ | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply