07 marca 2012 ~ komentarze 2

Jak zablokować publikację postów na Facebook Fanpage?

Blokowanie postów na FacebookuJuż kilkukrotnie doświadczyliśmy zmasowanych ataków na fanpejdże dużych i mniejszych firm. Jedną z firm, która boleśnie odczuła skutki zadawania pytań na Facebooku był Orange. Czasem zdarza się, że ktoś z naszych fanów zada kłopotliwe pytanie lub pytanie bezpodstawnie obrażające firmę lub osobę. Wtedy pojawia się pytanie: „usuwać czy nie usuwać?” i zastanawianie się co na usunięcie powiedzą nasi fani, czy nie odbiorą tego jako cenzurowanie treści. Dzięki nowej funkcji, która pojawiła się wraz z nadejściem Timeline dla fanpejdży, administratorzy mogą spać spokojnie. Od teraz zanim dany post ukaże się publicznie na naszej tablicy, mamy możliwość sprawdzenia czy nie jest to post obrażający nas lub kogoś innego a także stwierdzić czy dany wpis nie jest zwykłym spamem. Poprzednio mogliśmy tylko zablokować całkowicie publikację wpisów przez innych użytkowników.

 

Jak zablokować publikację postów użytkowników na Facebook Fan page ?

By mieć kontrolę nad publikowaną treścią należy postępować zgodnie z poniższymi krokami:
1. Zarządzaj / Edytuj stronę:
Blokowanie postów na Facebooku

2. Zaznaczamy pole „Pokazuj tylko posty użytkownika … i aktywność znajomych na stronie do momentu zatwierdzenia przez administratorów” i zatwierdź zmiany.
Blokowanie postów na Facebooku

Z drugiej strony pojawia się pytanie: czym to tak właściwie różni się od starego sposobu usuwania niechcianej treści? Zawsze znajdzie się osoba, która opisze w innym miejscu, że będąc niezadowolonym z usług danej firmy napisała na jej tablicy post, który nie został opublikowany. Tak czy siak wyjdzie na jaw, że dana firma cenzuruje treść. Według mnie nowa funkcja jest bardziej orężem administratorów w walce ze spamem niżeli niewygodną treścią.

A jednak są jakieś plusy wprowadzenia Timeline.

Kategoria: Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Jak zablokować publikację postów na Facebook Fanpage?”

  1. Klaudiusz Stawski 8 marca 2012 at 13:53 Permalink

    Bardzo fajny artykuł

  2. Paweł 2 maja 2012 at 12:17 Permalink

    Artykuł przydatny jednak edytując swój fanpage „nie widzę” pola: “Pokazuj tylko… przez administratorów”. Cos się zmieniło czy u mnie jest cos nie tak? Moze jest inna opcja?


Leave a Reply