26 października 2012 ~ komentarzy 5

Kiedy publikować na Facebooku

FacebookTo, że publikowanie na Facebooku o określonych porach przynosi większe korzyści wiadome było już od dawna. Jakiś czas temu opublikowałem infografikę, z której wynikało, że pora publikacji postów na rożnych portalach społecznościowych może się różnić. Dzisiaj w moje ręce wpadła infografika od Pandemic Labs, która przedstawia tygodniowy rozkład publikacji na Facebooku ze względu na zawartość. I tak najlepsza pora na publikację zdjęć wypada w sobotę natomiast informacje dotyczące gastronomii najlepiej publikować w czwartek i niedziele.

Dołączam infografikę przedstawiającą dzienny i godzinny rozkład najlepszego czasu na publikację na Facebooku.

 

Kiedy publikować na Facebooku

Kiedy publikować na Facebooku

 

Tygodniowy i godzinny rozkład najlepszego czasu na publikację na Facebooku

Kiedy publikować na Facebooku

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

5 komentarzy to “Kiedy publikować na Facebooku”

 1. shpyo 26 października 2012 at 11:18 Permalink

  A jak to ma się do Polski?

  • Wojtek Tyluś 26 października 2012 at 11:31 Permalink

   Myślę, że wbrew pozorom bardzo podobnie jest w stanach jak i w Polsce jeśli chodzi o tygodniowy rozkład publikacji, czyli to co znajduje się na pierwszej infografice.
   Co do rozkładu godzinowego, trochę to się różni, kiedyś pisałem o tym bodajże na przykładzie Pinterest – w stanach ludzie zaglądają przed i po pracy a w Polsce największy ruch był …w godzinach pracy ;)

 2. Lury 26 października 2012 at 12:05 Permalink

  Myślę, że najlepiej jest spardzić to dla własnych profili, eksportując z nich dane i wrzucając do odpowiedniego googledocsa który robi wykresy godzina/dzień – było gdzieś na seomozie.

  • Szymon 26 października 2012 at 14:59 Permalink

   Seomoz pisał o godzinach i dniach postowania na podstawie badań bilty.com – Swoją drogą wyżej opisana infografika jest o wiele ciekawsza:) pozdrawiam.


Leave a Reply