23 marca 2012 ~ 1 komentarz

Kiedy publikować na Pinterest?

Kiedy publikować na PinterestWielu z nas zadaje sobie pytanie, jaki jest najlepszy czas na publikację zdjęć na Pinterest? W Polsce nie jest to jeszcze takie oczywiste, a to z racji tego, że znaczna większość użytkowników pochodzi ze stanów. W związku z tym, w zależności od docelowej grupy odbiorców, mamy do dyspozycji dwa przedziały czasowe. Pamiętajmy jednak, że nici z zapoznania się z najlepszymi porami na publikację jeśli zdjęcia, które dostarczymy na Pinterest będą lichej jakości. Ale o tym już następnym razem.

 

Publikowanie dla Hameryki

Zakładając, że przyjmujemy strefę czasową Nowy York, nasze przypinanie powinniśmy rozpocząć o 6:00 rano czasu lokalnego czyli o 11:00 polskiego czasu. Jest to zdecydowanie najlepsza pora na publikację. Amerykanie nie różnią się w tej kwestii od Polaków. Zanim rozpoczną pracę przeglądają wszystkie portale społecznościowe. Tak też dzieje się z Pinterest. Drugim „shotem„, którego nie możemy przegapić jest godzina 18:00 czasu lokalnego czyli godzina 23:00 w Polsce. Każdy, przed wyjściem z pracy sprawdza jeszcze „co tam nowego przybyło na tablicach”. Godziny 11:00 oraz 23:00 są najlepszymi godzinami do publikacji, jednak nie możemy zapomnieć, że pomiędzy tymi godzinami również możemy śmiało publikować zdjęcia. W takim przypadku musimy liczyć się z potencjalnie mniejszym ruchem. Poniższy obrazek, który zamieścił na SEOmoz Colby Almond dobrze oddaje skoki oglądalności w stanach:

Godziny największej oglądalności Pinterest w USA

 

Publikowanie dla rodaków i naszych sąsiadów

W Polsce godziny publikacji z racji innej strefy czasowej są trochę inne oraz charakteryzują się delikatnie inną statystyką oglądalności. Publikację zdjęć na Pinterest w Polsce możemy rozpocząć o 7:00 rano jednak kulminacja wypada mniej więcej na godziny południowe, ok. od 10:00 do 14:00. Humorystycznie podchodząc do tematu można stwierdzić, że Polacy „siedzą” na portalach społecznościowych cały czas pobytu w pracy. Kolejny ważny skok oglądalności można zauważyć w okolicach godzin 18:00 i 19:00 kiedy nasz rodak zasiada po obiedzie przed monitor i sprawdza swoje konta społecznościowe.

 

Więcej a krócej czy mniej a dłużej?

Tworząc naszą strategię działania na Pinterest musimy wybrać jedną z dwóch strategii. Pierwsza z nich zakłada przypinanie zdjęć podczas szczytu i nadzieja na duża liczbę odwiedzin. W tym przypadku należy liczyć się z szybkim spadkiem w dół na głównej tablicy Pinterest co może skutkować „przeoczeniem” przez użytkowników naszego zdjęcia.
Drugą strategią jest przypinanie zdjęć podczas mniejszego ruchu i wiara, że mniejszy ruch na Pinterest sprawi, że nasze zdjęcie, będące dłużej wysoko na tablicy, zostanie dostrzeżone przez większą grupę użytkowników.
Wybór należy do Was.

 

Źródło: http://www.seomoz.org/blog/going-viral-on-pinterest-driving-big-traffic-and-making-pinterest-a-real-marketing-solution

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Kiedy publikować na Pinterest?”


Leave a Reply