18 września 2012 ~ komentarzy 10

Kiedy publikować w Social Media

Najlepszy i najgorszy czas na publikowanie w Social MediaKiedy najlepiej publikować w serwisach społecznościowych? Wbrew pozorom dla wielu nie jest to jeszcze takie oczywiste. W zależności od serwisu wahania mogą wynieść kilka godzin. Poniższa infografika od Social Caffeine przedstawia najlepszy i najgorszy czas na publikację w takich serwisach społecznościowych jak Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+ oraz Pinterest. Ta infografika jest to podstawową lekturą dla wszystkich tych, którzy promują swoją markę w powyższych społecznościówkach.

Warto jednak zapamiętać pewną wskazówkę.  Jeżeli chcemy publikować dla osób np. w stanach musimy wziąć poprawkę na różnice czasowe. Wspomniałem już o tym na przykładzie Pinterest w artykule pt. „Kiedy publikować na Pinterest?„.

Najlepszy i najgorszy czas na publikowanie w Social Media

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

10 komentarzy to “Kiedy publikować w Social Media”

 1. Mateusz Antczak 18 września 2012 at 13:07 Permalink

  Bardzo fajna infografika. Dotychczas publikowałem nie zważając na porę dnia. Może teraz wezmę poprawkę na godziny publikacji w social mediach. Choć wydaje mi się, że i tak każdy codziennie przegląda całą tablicę. Także i tak znajdzie twój wpis.

 2. Darek 18 września 2012 at 14:05 Permalink

  Dzięki za odpowiedź na moje pytanie ;)

 3. Miczkus 18 września 2012 at 15:36 Permalink

  Godzina chyba dość oczywista – wiadomo, że w środku nocy większość ludzi po prostu śpi. Nigdy jednak nie myślałem o wpływie dnia tygodnia – zawsze mi się wydawało, że to bez większej różnicy.

  Cóż, całe życie się człowiek uczy ;]

  • Wojtek Tyluś 18 września 2012 at 16:01 Permalink

   To nie jest takie oczywiste jakby się mogło wydawać ;) Wierz mi ;) Chyba nie wiesz, że taka branża SEO dopiero ożywa nocą ;)

 4. Łukasz Kula 18 września 2012 at 20:09 Permalink

  Panie Wojtku, świetny blog. To już drugi ciekawy wpis, który czytam u Pana na blogu w ciągu dzisiejszego dnia. Pozdrawiam.

  • Wojtek Tyluś 18 września 2012 at 20:45 Permalink

   Dziękować ;)
   Na Pana trzeba mieć wygląd i pieniądze, ja mam tylko wygląd LOL :)

 5. Kamil 19 września 2012 at 10:16 Permalink

  Interesujący wpis na czasie. Zawsze mnie zastanawiało czy lepiej w godzinach typowej pracy czy lepiej pod wieczór. Dzieki

 6. Damian 21 września 2012 at 10:09 Permalink

  Bardzo interesujący wpis z pewnością przyda się każdemu zarówno tym zawodowcom jak i amatorom ;) Dokładnie miałem ten sam problem czy publikować w godzinach pracy czy wieczorem.

 7. Piotr 28 września 2012 at 07:35 Permalink

  a na innym blogu o social media znalazlem info ze najlepiej miedzy 17 a 21. ze wlasnie duzo firm sie zamyka 8-16, a najwiecej relaksu i ochoty do przegladania mamy wieczorem w domu :) Chodzi mi o fb :)


Leave a Reply