25 kwietnia 2013 ~ komentarzy 6

Komentarze Google+ dla WordPress

Komentarze Google+ dla WordPressaTydzień temu Google ogłosił wprowadzenie komentarzy z Google+ do swojej platformy blogowej Blogger. Omijałem szerokim łukiem podłączanie komentarzy z Disqus oraz Facebooka, skupiając się na wbudowanym w bloga systemie. Dzisiaj postanowiłem to zmienić. A to wszystko za sprawą wtyczki komentarzy Google+ do WordPressa. Wtyczka ta nazywa się Google+ Comments. Dlaczego zdecydowałem się akurat na komentarze Google+? Ponieważ bardzo dużo czasu tam spędzam, poznając wielu ciekawych ludzi, z którymi wymieniam poglądy, właśnie w komentarzach. Na razie wstawiam komentarze Google+ do testowania, jeżeli się sprawdzą, zagoszczą na blogu na dłużej. Standardowe komentarze oczywiście nadal będą dostępne. Myślicie, że komentarze Google+ na blogach WordPressowych mają przyszłość?

 

Problem ze standardowymi komentarzami [Aktualizacja 25 kwietnia]

Niestety pojawiły się już pierwsze minusy tej wtyczki. W chwili obecnej nie można korzystać ze standardowych komentarzy. Chcąc dodać komentarz otrzymujemy odpowiedź: „Sorry, the built-in commenting system is disabled because G+ Comments are active”. Miejmy nadzieję, że autor wtyczki przy następnej aktualizacji poprawi ten feler. Za utrudnienia przepraszam.

 

Wszystko jest już OK [Aktualizacja 8 maja]

Wtyczka Google+ Comments for WordPress doczekała się kolejnej aktualizacji (1.4.0). Problem niepublikujących się komentarzy, pisanych w standardowym formularzu WordPressa, zniknął. Ponadto autor dał nam bardzo prostą i przejrzystą możliwość decydowania z jakich platform chcemy zamieścić komentarze a także w jakiej kolejności. No to chyba problem został rozwiązany. Zapraszam do testowania.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

6 komentarzy to “Komentarze Google+ dla WordPress”

 1. Wojtek Tyluś 8 maja 2013 at 12:21 Permalink

  Testuję :)

 2. Mikser 25 czerwca 2013 at 13:42 Permalink

  W jaki sposób udało Ci się przetłumaczyć tą wtyczkę? Widzę, że całość masz w PL – mi nie udało się znaleźć opcji tłumaczenia.

  • Wojtek Tyluś 25 czerwca 2013 at 15:51 Permalink

   nic nie robiłem, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi jak było :)
   może po prostu dlatego, że cały czas aktualizuję :)

 3. Mikser 25 czerwca 2013 at 15:59 Permalink

  Ok dzięki za info – myślę że zwyczajnie pobiera dane z profilu g+ i może to chwilę potrwać. Zobaczymy co z tego wyniknie.


Leave a Reply