17 maja 2013 ~ komentarze 3

Która platforma Social Media będzie najlepsza do promocji Twojej marki

Platformy Social MediaOd czasu do czasu w Social Media słychać, że jakaś duża firma odchodzi z konkretnej platformy Social Media. Ten problem dotyczy również małych i początkujących marek. Częstym powodem takich decyzji jest „brak efektów finansowych”. Często zdarza się, że zaistniały problem nie wynika np. ze złej komunikacji z Klientami lecz ze złego doboru platformy SM. Dlatego też, zanim uruchomimy naszą aktywność w Social Media powinniśmy zrobić krótkie rozeznanie co dane platformy mają nam do zaoferowania. W zależności od kierunku działalności naszej marki oraz tego czym się zajmujemy i czym się chcemy „chwalić” w SM jedna platforma będzie idealna a druga, pomimo tego, że „każdy tam jest” może okazać się niewypałem. Poniższa infografika, przygotowaną przez Infographics.sg i Edge Media powinna pomóc, zwłaszcza początkującym osobom, wybrać właściwą platformę Social Media. Niestety infografika bardziej skierowana jest do krajów anglojęzycznych niżeli samej Polski, dlatego też należy wziąć poprawkę na niektóre przedstawionych poniżej danych.

 

Platformy Social Media

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Która platforma Social Media będzie najlepsza do promocji Twojej marki”

  1. Tadek 5 września 2013 at 20:47 Permalink

    Kampanie Social media mogą nie przynosić spodziewanych efektów w sytuacji, kiedy ludzie nimi się zajmujący nie wiedzą z czym taką promocję się je. Dla niektórych kupowanie like’ów na allegro stanowi najlepszy sposób, by zwrócić uwagę na swój profil i działalność. Jednak, jak pokazuje powyższy artykuł, trzeba się troszkę „napocić” przy takiej formie promocji i przemyśleć strategię. Pozdrawiam.

  2. Marcin Mukosiej 25 lutego 2014 at 15:07 Permalink

    Ciężko wypromować się za darmo ale FB, G+ i Twitter dają takie możliwości. Pozostaje tylko poświęcać mnóstwo czasu i zadbać o wartościowe treści, aby utrzymać przy sobie klientów.


Leave a Reply