18 kwietnia 2012 ~ 0 komentarzy

Kwietniowe Google Update? Wszystko na to wskazuje

GoogleSzykuje się nam wielki Google Update? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że tak. Gorąca dyskusja na temat aktualizacji algorytmu rozpoczęła się wraz z „puszczeniem w obieg” linku do tematu na forum Black Hat World, w którym uczestnicy zauważyli duże skoki pozycji a czasem również usunięcia z wyników wyszukiwania stron w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin. Kilka przykładów z Forum Google dla Webmasterów: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty.

Google jeszcze nie wydało w tej sprawie oficjalnego stanowiska, jednak jak stwierdza Barry Schwartz te zauważalne ruchy w pozycjach oraz usunięcia z wyników wyszukiwania stron mogą być przyczyną nadmiernego SEO.

Chyba nadchodzi pora kolejnego dużego tąpnięcia w algorytmie Google. Ciekawe jak tym razem Google nazwie swoje „dzieło”?

 

To nie Google Update. To błąd – Aktualizacja 19.04.2012r.

Właściciele domen, które spadły w wynikach bądź całkowicie z nich zniknęły mogą spać spokojnie, przynajmniej na razie. Okazało się, że nie był to od dłuższego czasu zapowiadany Google Update lecz ..błąd Google wynikający ze złego odczytu klasyfikatora zaparkowanych domen.
Matt Cutts na swoim profilu Google+ napisał:

I saw a recent post where several sites were asking about their search rankings. The short explanation is that it turns out that our classifier for parked domains was reading from a couple files which mistakenly were empty. As a result, we classified some sites as parked when they weren’t.
I apologize for this; it looks like the issue is fixed now, and we’ll look into how to prevent this from happening again

co można przetłumaczyć:

Widziałem kilka postów, w których kilka stron pytało o ich ranking w wyszukiwarce. Krótkie wyjaśnienie, okazuje się, że nasz klasyfikator zaparkowanych domen odczytywał z paru plików które błędnie były puste. W rezultacie, zakwalifikowaliśmy niektóre witryny jako zaparkowany w miejscach w których ich nie było.
Przepraszam za to, wygląda jak problem został już naprawiony, przyjrzymy się, jak temu zapobiec w przeszłości.

Kategoria: Google SEO | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply