06 marca 2012 ~ 1 komentarz

LittleMonsters.com – kolejny Pinterest, tym razem od Lady Gaga

LittleMonsters.com - nowy serwis Lady GagaNiedawno w sieci ukazała się informacja o tym, że Lady Gaga zakłada swój serwis. Z podanych informacji wynikało, że LittleMonsters.com ma przypominać Pinterest. Dostęp do serwisu, tak jak w przypadku Pinterest jest tylko za wcześniejszym uzyskaniem zaproszenia. Ponieważ ostatnio mam parcie na Pinterest (już trzeci raz wymieniam…), postanowiłem (dla żartów) zgłosić chęć udziału w tym „szalonym” projekcie. Zdążyłem już zapomnieć o wysłanym mejlu a tu jak grom z jasnego nieba pach! Dostałem zaproszony do LittleMonsters.com – może nawet sama Lady Gaga wydała zezwolenie (phi). W otrzymanym mejlu można przeczytać:

You’re one of the first little monsters with pre-private access to enter the world of LittleMonsters.com. Congratulations!

Cóż za wyróżnienie. Zostałem również poinformowany o tym, że serwis jest w trakcie beta testów i wszelkie uwagi na temat funkcjonowania serwisu są mile widziane. Może dzięki temu wpisowi trafią do mnie zagorzali fani Lady Dżi ?

Z racji tego, że mam możliwość podglądu na kolejny serwis a’la Pinterest podzielę się z Wami jego krótką charakterystyką.

 

Dla kogo jest LittleMonsters.com ?

O ile dobrze kojarzę, serwis poświęcony jest …Lady Gaga i ma być miejscem spotkań jej fanów (czyt. little monsters). Przynajmniej tak to na razie wygląda. W chwili obecnej królują zdjęcia, videoclipy, aktualności nt. Lady Gaga. Jest również miejsce dla grup dyskusyjnych. O ile dobrze kojarzę, nie wiele się to zmieni. Krótko mówiąc Lady Gaga zrobiła prezent swoim fanom, którzy od teraz mogą zamieszczać wszystko co jest z nią związane. A może zrobiła sobie samej prezent? Warto dodać, że w ciągu 5 minut pobytu w serwisie „nabawiłem” się już jednej fanki… Sama właścicielka serwisu jest już na nim 8 miesięcy, w ciągu których zdążyła napisać 1368 komentarzy oraz dać 25759 „Serduszek”.

 

Pierwsze logowanie

Pierwszym krokiem jest stworzenie konta. Zostajemy poproszeni o podanie nazwy użytkownika, podania krótkich informacji o sobie (bio, lokalizacja, data urodzin) oraz dodanie zdjęcia profilowego.

LittleMonsters.com - pierwsze logowanie

LittleMonsters.com - pierwsze logowanie

LittleMonsters.com - pierwsze logowanie

Na tym kończy się etap rejestracji.

 

Konto pocztowe Gmail od Lady Gaga

Zanim opisze pokrótce pierwsze wrażenia z pobytu w nowym serwisie Lady Gaga chciałbym wspomnieć, że posiadając konto na w tym serwisie automatycznie stajemy się posiadaczami poczty Gmail – nazwa_użytkownika@littlemonsters.com
Kiedyś może się przyda.

 

Pierwsze spojrzenie

Tak jak pisano, LittleMonsters.com posiada układ oraz idee funkcjonowania zaczerpniętą z Pinterest. Jeśli ktoś z Was korzysta z Pinterest, na LittleMonster.com nie znajdzie tak naprawdę nic nowego. Jedną z nielicznych rzeczy które odróżniają LittMonsters od Pinterest jest „pinezka”, która w serwisie Lady Gaga jest serduszkiem. Serduszko działa na tej samej zasadzie co pinezka.

Tablica główna LittleMonsters

To co chyba najbardziej odróżnia LittleMonsters od Pinterest, jeśli chodzi o wygląd to podgląd pojedynczego zdjęcia czy videoclipu. Prócz interesującego nas zdjęcia/videoclipu z boku mamy podgląd na inne zdjęcia/videoclipy oraz dyskusje. czasem brakuje mi tego w Pinterest.

Pojedyńcze zdjęcie - LittleMonsters

Prócz wyżej wymienionych tablic do naszej dyspozycji oddano zakładkę wydarzenia. W tym miejscu odnajdziemy m.in. informacje o najbliższych koncertach Lady Gaga, zostaniemy także przekierowani na stronę Live Nation, celem zakupu biletów.

Zakładka events - LittleMonsters

 

Funkcjonalności serwisu LittleMonsters.com

Poniżej wymienię najważniejsze funkcjonalności serwisu:
– dzielenie się zdjęciami, videoclipami, przemyśleniami,
– prezentacja własnej osoby – pokaż jaką jesteś gwiazdą poprzez dokładnie wypełniony profil:

fot. LittleMonsters.com

fot. LittleMonsters.com

– poznawaj innych zakręconych jak Ty ludzi:

fot. LittleMonsters.com

fot. LittleMonsters.com

– twórz własne grafiki i teksty dzięki wbudowanej funkcji prostego edytora:

fot. LittleMonsters.com

fot. LittleMonsters.com

– korzystaj z poczty Gmail,
– łącz się z innymi poprzez video konferencje – coś na wzór google’owego hangout [?]:

fot. LittleMonsters.com

fot. LittleMonsters.com

– odkrywaj prawdziwe i wirtualne eventy:

fot. LittleMonsters.com

fot. LittleMonsters.com

– jeśli któryś z videoclipów, zdjęć czy tekstów zainspirował Cię, kliknij „post inspired”:

fot. LittleMonsters.com

fot. LittleMonsters.com

 

Krótki przewodnik po stronie głównej

Coś dla anglojęzycznych:

Przewodnik po LittleMonsters

Przewodnik po LittleMonsters

Przewodnik po LittleMonsters

 

Pierwsze wnioski

Pierwszy mój pobyt na LittleMonsters.com nie był zbyt długi dlatego też i wnioski będą krótkie. Według mnie nowy serwis Lady Gaga LittleMonsters.com to nic innego jak przerobiony na własne potrzeby Pinterest. Ja tam się nie odnalazłem, mnie całujące się chłopaki (pełno takich tam takich słitaśnych fotek) nie rajcują, poprzypinałem sobie trochę serduszek, żeby ktoś nie pomyślał, żem spamer. Dodałem link w profilu do swojego bloga. Widząc jednak zainteresowanie wśród młodzieży osobą Lady Gagi można spodziewać się sporego ruchu.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “LittleMonsters.com – kolejny Pinterest, tym razem od Lady Gaga”

  1. Rafal 15 marca 2012 at 12:33 Permalink

    Ruch ze strony młodzieży ot i o co chodzi. Ekskluzywny klub dla fanów. Może i nic innowacyjnego technicznie, ale jak skuteczne marketingowo.


Leave a Reply