06 czerwca 2012 ~ komentarze 4

Matt Cutts o ostatnich zmianach w algorytmie

Matt Cutts i Danny Sullivan na SMX 2012Podczas trwających Search Marketing Expo. Danny Sulivan przeprowadził bardzo interesującą rozmowę z Mattem Cuttsem na temat ostatnich zmian w algorytmie Google. Z rozmowy dowiemy się m.in. skąd wziął się pomysł na nazwanie najnowszej aktualizacji pinwin oraz czy Google +1 jest silnym sygnałem branym pod uwagę w tworzeniu rankingu. Przeczytacie również co Matt sądzi o stosowaniu złego SEO. Cały wywiad znajduje się na stronie Search Engine Land i tam Was odsyłam. Dialog przeprowadzony w języku ojczystym rozmówców. Myślę, że osoby zajmujące się SEO nie będą miały większego problemu z rozkodowaniem tej pogawędki.

Poniżej kilka najciekawszych według mnie odpowiedzi.

DC: Anything new related to paid links?
MC: We’re always working on improving our tools. Some of the tools that we built, for example, to spot blog networks, can also be used to spot link buying. People sometimes think they can buy links without a footprint, but you don’t know about the person on the other side. People need to realize that, as we build up new tools, paid links becomes a higher risk endeavor. We’ve said it for years, but we’re starting to enforce it more.

Wolne tłumaczenie:

DC: Coś nowego na temat kupowania linków?
MC: Cały czas pracujemy nad udoskonalaniem naszych narzędzi. Niektóre z nich są w stanie wykryć sieć blogów, mogą również posłużyć do wykrywania sieci płatnych linków. Niektórym wydaje się, że mogą kupować linki bez śladu w sieci. Ludzie muszą sobie zdać sprawę, że kupując linki ryzykują coraz bardziej.

—————————

DS: What’s up with your war on SEOs? (laughter) Or is it a war on spam?
MC: It’s a war on spam. If you go on the black hat forums, there’s a lot of people asking, How do I fake sincerity? How do I fake being awesome? Why not just be sincere and be awesome? We’re trying to stop spam so people can compete on a level playing field. I think our philosophy has been relatively consistent.

Wolne tłumaczenie:

DC: Co z Twoją wojną z SEO? (śmiech) A może jest to wojna ze spamem?
MC: To wojna ze spamem. Na forach Black Hat SEO dużo ludzi pyta „jak mogę udawać szczerego wobec wytycznych Google?”. Po co kombinować, dlaczego po prostu nie być szczerym? Staramy się zatrzymać spam, by ludzie mogli konkurować na równych warunkach. Myślę, że nasza filozofia jest stosunkowo spójna.

—————————

DS: (reading audience question) How come WordPress didn’t get penalized with all the blogs that have WordPress links in their footer?
MC: If you look at the volume of those links, most of them are from quality sites. WPMU had a pretty good number of links from lower quality sites.

Wolne tłumaczenie:

DS: Dlaczego WordPress nie został ukarany? Wszystkie jego blogi posiadają linki w stopce.
MC: Jeśli spojrzysz na jakość tych linków, większość z nich prowadzi do dobrych jakościowo stron. WPMU miał całkiem niezłą liczbę linków jednak prowadzących do stron o niskiej jakości.

—————————

DS: asks question about Google+ and SEO
MC: When we look at +1, we’ve found it’s not necessarily the best quality signal right now.

Wolne tłumaczenie:

DS: Jak się ma sprawa Google+ i SEO?
MC: Patrząc na akcję z +1 stwierdziliśmy, że na chwilę obecną nie ma potrzeby nadawania ważnego sygnału dla tego źródła.

—————————

DS: You have to be on Google+ if you want to rank well in Google.
MC: No!!!! It’s still early days on how valuable the Google+ data will be.

Wolne tłumaczenie:

DS: Musisz być w Google+ jeśli chcesz być wysoko rankingu Google?
MC: Nie!! Jest jeszcze za wcześnie na ocenianie w jaki sposób będą traktowane dane i sygnały z Google+.

Do całej rozmowy możecie również przejść poprzez kliknięcie na poniższy obrazek.

Matt Cutts i Danny Sullivan na SMX 2012

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Matt Cutts o ostatnich zmianach w algorytmie”

 1. Hicarian 6 czerwca 2012 at 06:14 Permalink

  „He also mentioned — and this will be good news to many search marketers — that Google is considering offering a tool that allows web masters to disavow certain links, but that may be months away if it happens.”

  Kto się cieszy ?

  Przy okazji Wojtku, myślę że powinienes rrs ustawić tak aby można było czytać zajawkę a nie cały tekst posta.

  • Wojtek 6 czerwca 2012 at 08:11 Permalink

   Nie wiem kto się cieszy, raczej nie ja ;)
   RSS poprawiony, możesz sprawdzić ? :)

 2. Jakub Sawa 6 czerwca 2012 at 07:49 Permalink

  podoba mi się fragment o wpływie g+ na ranking – czyżby zbyt łatwo dało się manipulować klikami g+ i przez to wpływać na serpy ? pytanie retoryczne ;)

 3. Hicarian 6 czerwca 2012 at 08:34 Permalink

  jest już ok z rssem


Leave a Reply