19 września 2012 ~ 0 komentarzy

Meta Tag Keywords powraca

Google NewsMeta Tag Keywords powraca. Ale spokojnie, tytuł jest trochę rodem z brukowca. Co prawda Meta Tag Keywords powraca jednak jako lekko odmieniony tag, przeznaczony dla stron z wiadomościami i informacjami, które są publikowane w kanale Google News. Jak informuje Rudy Galfi, Product Manager w Google News, nowy meta tag keywords ma pomóc w klasyfikacji danej treści i przyporządkowanie jej do odpowiedniej kategorii w Google News.

Na blogu Google News czytamy:

Similar in spirit to the plain keywords metatag, the news_keywords metatag lets publishers specify a collection of terms that apply to a news article. These words don’t need to appear anywhere within the headline or body text.

co w wolnym tłumaczeniu oznacza:

W duchu podobnego do zwykłego metatagu keywords, metatag news_keywords pozwala wydawcom określić zbiór pojęć, które odnoszą się do danego artykułu. Słowa te nie muszą pojawić się w dowolnym miejscu tekstu lub tytułu.

Jak zatem miałby wyglądać nowy Meta Tag Keywords? Google podało we wskazówkach dla wydawców poprawną formę, która przedstawia się następująco:

<meta name="news_keywords" content="World Cup, Brazil 2014, Spain vs Netherlands, soccer, football">

Kategoria: Google SEO | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply