21 marca 2012 ~ 0 komentarzy

Mężczyźni rządzą na Google+

Google+W Stanach i Indiach już popularny, w Europie Zachodniej zaczyna rosnąć w siłę. Mowa o Google+, o którym już kilkukrotnie wspominałem. A jak jest w Polsce? W Polsce nadal G+ przez większość uważany jest za kolejny produkt Google, który nie odniesie sukcesu i w pewnym momencie zostanie wyłączony, więc po co w niego inwestować. Czas pokaże kto miał rację. Poniżej zamieszczam dane dotyczące użytkowników Google+, które zostały zamieszczone na infografice przygotowanej przez Flowtown.

 

Google+ rządzą mężczyźni

Z zamieszczonej infografiki wynika, że 63% wszystkich użytkowników użytkowników Google+ stanowią mężczyźni. Pozostałe 37% stanowią kobiety. Mężczyźni rządzą również we wszystkich kategoriach wiekowych.

 

Przedział wiekowy na Google+

Największą grupę wiekową na Google+ stanowią mężczyźni w przedziale wiekowym 25-34 lata, w tym przedziale wiekowym z Google+ korzysta 13% kobiet. Drugą znaczącą grupą wiekową jest przedział 15-24 lata, gdzie rządzą …również mężczyźni (15%).

 

Państwa na Google+

USA rządzą na Google+, to wszyscy wiemy. Amerykańskich użytkowników jest ponad 5.3 miliona użytkowników. Drugie na liście uplasowały się Indie z 2.8 milionów korzystających z Google+. Na najniższym podium uplasował się przedstawiciel UE – Wielka Brytania z 860 tysiącami użytkowników. W czołówce, na 5 miejscy znalazły się Niemcy z wynikiem 710 tysięcy użytkowników.

 

Middle Class rulezz on Google+

Dane o podziale użytkowników według ich zarobków dotyczą Ameryki. Wynika z nich, że największa grupę stanowią ludzie z klasy średniej o dochodach 30.000-99.000 dolarów.

 

Olbrzymi procent nieaktywnych użytkowników

Teraz coś dla sceptycznie odnoszących się w stosunku do Google+. Według podanych danych aż 83% użytkowników jest nieaktywnych. To bardzo duży procent całości, który powinien zaniepokoić Google. O tym dlaczego tak się dzieje wspomniałem tutaj (http://wojtektylus.com/90-milionow-uzytkownikow-google-plus-pod-koniec-2012-bedzie-ich-400-milionow/) w nagłówku „Gmail skutecznie fałszuje wyniki?”.

 

Brand Pages pomogły Google+

By nie wyszło na to, że Google+ jest złe, na koniec informacja dotycząca stron firmowych. Po udostępnieniu możliwości dodawania Brand Pages, liczba użytkowników na Google+ wzrosła prawie o 2 miliony.

 

Więcej informacji znajdziecie na poniższej infografice.

Kto korzysta z Google+

Kategoria: Google+ Infografiki | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply