16 lutego 2012 ~ 0 komentarzy

Milion wyszukiwań w Duck Duck Go

Duck Duck GoW dniu wczorajszym twórcy wyszukiwarki Duck Duck Go pochwalili się na Twitterze milionem wyszukiwań jednego dnia. Rośnie silna konkurencja dla wyszukiwarki Google? Skąd ta rosnąca popularność DDG?
Duck Duck Go tworzona jest w oparciu o wolne oprogramowanie i korzysta z połączenia szyfrowanego (SSL). To co odróżnia ją od Google to „niegromadzenie osobistych informacji o użytkownikach”. Twórcy reklamują się hasłem „Google tracks you. We dont’t”. DDG pozwala również na wyłączenie reklam. Pełną listę narzędzi znajdziecie tutaj.
Skąd DDG posiada informacje? Robot DuckDuckBot przeszukuje m.in. Bing, Yahoo oraz Google.

Duck Duck Go na Twitterze

 

Alternatywa dla Google

Duck Duck Go pomimo olbrzymiego wzrostu wyszukiwań w najbliższym czasie nie powinno stanowić zagrożenia dla wyszukiwarki Google. Może natomiast stanowić świetną alternatywę dla przepełnionych reklamami AdWords wyników Gogle.

 

Źródło: http://searchengineland.com/duckduckgo-has-its-first-million-search-day-111696

Kategoria: Google Różności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply