20 stycznia 2012 ~ komentarze 4

Nie przesadź z AdSense na stronie bo spotka Cię kara

Google AdSensePosiadasz na swojej stronie mnóstwo reklam AdSense, zwłaszcza w górnej jej części? Może spotkać Cię kara. Google wprowadza nowy algorytm tzw. Algorytm „układ strony”, który ma wyeliminować strony przepełnione agresywnymi reklamami, służące do zarabiania pieniędzy, nie do przekazywania informacji. Nowy algorytm będzie miał wpływ na mniej niż 1% wyszukiwań w Google.

Na oficjalnym blogu Google pisze, że otrzymywał wiele skarg od internautów, odnośnie uciążliwego wyszukiwania informacji na stronach przesyconych reklamami. Zamiast przewijania w dół strony i przebijania się poprzez reklamy w poszukiwaniu treści wolą otrzymywać lepszą treść. Witryny, które nie posiadają zbyt wiele treści mogą zostać uznane za mało wartościowe co w końcowym rozrachunku może skutkować utratą pozycji w serpach.

Jak sprawdzić kiedy przegięliśmy z reklamami?

Matt Cutts, w rozmowie z Danny’m Sulivanem powiedział, że Google nie zamierza wypuszczać specjalnego narzędzia do sprawdzania poprawności umiejscowienia reklam. Powiedział również, że bardzo przydatnym narzędziem może okazać się BrowserSize uzmysławiające webmasterom jaki procent treści jest widoczny dla czytelnika „na pierwszy rzut oka”.

Podwójna moralność Google

Według mnie wprowadzenie przez Google kar za agresywne „reklamo dawstwo” jest dobrym rozwiązaniem, jednak nie należy zapominać o tym, że przykład musi płynąć z góry. W takim razie jak odnieść się do wręcz natrętnego „molestowania” nas przez Google reklamami AdWords w wynikach wyszukiwania? Te już są uciążliwe a planowane są kolejne zmiany zwiększające ich powierzchnię. W sieci zawrzało, pojawiły się wpisy podobne do wpisu autorstwa Ricardo Campaci czy SeoReflection.com.

 

Film ilustrujący prawidłowe zamieszczenie reklam na stronie

 

 

Źródło: http://searchengineland.com/too-many-ads-above-the-fold-now-penalized-by-googles-page-layout-algo-108613

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Nie przesadź z AdSense na stronie bo spotka Cię kara”

  1. Przemek Sztal 20 stycznia 2012 at 11:23 Permalink

    Czy wyniki wyszukiwania Google spełniają powyższe kryteria ograniczenia reklam? :)
    Z komentarzy na blogu Google:
    „Matt Cutts, you are perhaps the most awful hypocrite on the www. (…) why it’s acceptable for Google to go ahead with this „not a very good user experience” approach to above-the-fold ads in their own search result pages”

  2. Wojtek 20 stycznia 2012 at 11:38 Permalink

    Niedawno chyba Danny Sulivan opisywał przypadek, kiedy jego oczom, w Google, na całej powierzchni monitora laptopa ukazał się AdWords :) Podwójna moralność Google, coś jak w przypadku Blackoutu Google i jego dążenia do „wypromowania” Google+ kosztem chociażby Twittera i Facebooka ;)


Leave a Reply