09 stycznia 2013 ~ komentarze 2

Nowe informacje o niezweryfikowanych wpisach w Google Local

Niezweryfikowany wpis w Google MapsOd chwili kiedy Google Local połączył się z profilami firmowymi Google+, zmieniając tym samym podgląd na wpis w Google Maps, często staram się rozgryźć jak w prosty i szybki sposób odróżnić wpis zweryfikowany od niezweryfikowanego w mapach Google. Pod koniec maja 2012,  na „lubelskim” przykładzie opisałem dlaczego weryfikacja wpisu w Google Maps jest tak ważna. Niestety wbrew pozorom odróżnienie zweryfikowanego od niezweryfikowanego wpisu nie jest takie proste.

Istnieją oczywiście pewne wskazówki takie jak chociażby opis „w cytacie” czy zdjęcia zamiast podglądu mapki w górnym banerze, jednak już krótkie „szperanie” po zweryfikowanych już wpisach pozwala dojść do wniosku, że nie ma wpisu, którego nie da się przechwycić.

W dniu dzisiejszym zauważyłem pewne udogodnienie w tej kwestii. Jak widać na poniższym zrzucie Google dodał informację „Jest to wpis niezweryfikowany”. Informacja widnieje na „chmurce” a także na liście po lewej (czerwone podkreślenie). Rewelacja! Nareszcie coś ruszyło się w tej kwestii. Teraz nawet mniej wtajemniczona osoba będzie mogła przechwycić wpis swojej firmy. O osoby, które wykonują nie do końca uczciwe przechwytywania wpisów nie martwię się – one i bez tej nowej informacji sobie poradzą.

 Niezweryfikowany wpis w Google Maps

 

Nowych informacji o wpisach Google Local jest więcej

Tworząc ten wpis postanowiłem poszukać więcej powyższych przykładów. Przypadkiem trafiłem na założony przeze mnie dawno temu wpis nieistniejącej już firmy przyjaciela. Okazało się, że również w przypadku jego wpisu Google „wystosował” odpowiednią informację a mianowicie „Ten lokal został zamknięty lub przeniesiony”. Kolejna bardzo cenna wskazówka dla tych, którzy szukają adresu firmy, która, jak się okazuje, już nie istnieje. Prawdą jest, że firma mojego przyjaciela już nie istnieje, interesuje mnie tylko fakt skąd wie o tym (wszechwiedzący) Google? Przyjaciel potwierdził, że nie dawał znać „do centrali” o zamknięciu firmy. Być może jakaś postronna osoba zgłosiła ten fakt.

Lokal zamknięty lub przeniesiony w Google Maps

Czy ktoś z Was znalazł jeszcze inne nowe informacje w Google Maps / Google Local ? Podzielcie się z nimi w komentarzach.

Kategoria: Google Google+ | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Nowe informacje o niezweryfikowanych wpisach w Google Local”

  1. Marek Płatek 9 stycznia 2013 at 09:44 Permalink

    Bojkotuję. Jak przeniosą opinie o kilku istotnych dla mnie firmach i pozwolą na normalne zarządzanie przeniesionymi wpisami, to do tematu wrócę ;))))

  2. Tomek 9 stycznia 2013 at 16:05 Permalink

    Kiedyś moja firma na mapach google była zamieszczona w szkole :)
    Po wybraniu tej opcji o której mówisz już jest na swoim miejscu


Leave a Reply