05 kwietnia 2012 ~ 1 komentarz

Okulary Google, czyli smartphone w zasięgu wzroku

Okulary Google - Google Project GlassW ostatnim czasie prace w każdym ze sztabów Google nabrały tempa. Nie było inaczej i tym razem. W dniu wczorajszym Google zaprezentował swój najnowszy produkt – okulary Google. Projekt nosi nazwę Project Glass. Jak możemy zobaczyć na filmie promocyjnym okulary od Google posiadać mają to co posiada każdy nasz smartphone. Dzięki nim zadzwonimy do znajomych, sprawdzimy pogodę, kupimy bilet czy też, dzięki mapom Google, ominiemy korki.  To z pewnością ułamek tego co w przyszłości będą kryć w sobie okulary Google. Niestety jak na razie nie zostały wyposażone w szkła korekcyjne.
Jeżeli okulary Google mają zawierać to co nasz smartphone, warto zadać sobie pytanie „gdzie tu jakaś rewolucja?” Według mnie, jak na tą chwilę jest to zwykły gadżet, których na świecie jest nie mało.

 

Oczy wielkiego brata

Komu tak naprawdę zależy na rozwoju tych okularów? Nam czy Google? Jeśli Google to w jakim celu? Nie chcę snuć kolejnych teorii spiskowych, ale co jeśli Google, grupa hakerów czy organy państwowe będą „korzystać cichaczem” z tego co w danej chwili widzimy? czy można sobie wyobrazić lepszy monitoring?

Zamiast podejrzewać Google o kolejne podstępne działania obejrzyjcie jak może wyglądać jeden dzień w okularach Google.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Okulary Google, czyli smartphone w zasięgu wzroku”

  1. Wojtek 5 kwietnia 2012 at 18:56 Permalink

    A ja się bałem, że okulary nie wypalą ;]

    http://thenextweb.com/google/2012/04/05/5-ways-that-googles-ar-glasses-could-change-our-world/


Leave a Reply