30 lipca 2013 ~ 1 komentarz

Personalizacja w Pinterest

Logo PinterestW piątek, na blogu Pinterest, ogłoszono zwiększenie personalizacji prezentowanych wyników. Personalizacja polegać będzie na sugerowaniu nam konkretnych pinezek lub tablic w oparciu o naszą aktywność w sieci (cookies), w momencie kiedy odwiedzana przez nas strona posiadać będzie przycisk „Pin it”. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Plusem z pewnością jest jeszcze lepsze dotarcie z naszymi grafikami do osób, które interesują się ich tematyką. Łatwiej będzie można przebić się przez las, często niskiej jakości, nieinteresujące nas zdjęcia. Minus to, w ostatnim czasie, głośno poruszana sprawa ciasteczek i zbierania informacji o naszych ruchach w sieci. Co prawda Pinterest daje nam możliwość wyłączenia śledzenia (Do Not Track), zdaję sobie jednak sprawę, że wiele osób ominie ta informacja lub zostanie (może niesłusznie) zbagatelizowana.

Kategoria: Pinterest | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Personalizacja w Pinterest”

  1. Łukasz 30 lipca 2013 at 12:52 Permalink

    Jeszcze więcej rzeczy chcą wyciągać o internautach. Ludzie zaraz zaczną podnosić krzyk, znowu zaczną się wielkie protesty ;)


Leave a Reply