29 sierpnia 2012 ~ komentarze 3

Pilnuj swoich danych w sieci dzięki Google

Cool GoogleGoogle udostepniło bardzo przydatną funkcjonalność pn. Ja w internecie (Me on the Web), która pozwala na śledzenie oraz ewentualne usuwanie informacji o Tobie, które to ukazały się w sieci np. bez Twojej wiedzy i zgody. Ja w internecie pozwala również sprawdzić co widzą inne osoby szukając informacji na Twój temat w wyszukiwarce Google. I tutaj pojawia się dylemat – czy podać na tacy swój numer telefonu, ten sam numer, który wcześniej np. podczas zakładania poczty czy profilu G+ unikaliśmy podawać? Wybór należy do nas. Polecam skorzystanie z tej formy alertów.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Pilnuj swoich danych w sieci dzięki Google”

 1. Darek 29 sierpnia 2012 at 13:15 Permalink

  Ja bym się bał podać im numer telefonu. Niedługo to będą wiedzieli wszystko o wszystkich i wtedy będzie już blisko do końca świata :)

  A tak serio to jak dla mnie zbędna funkcja.

  • Wojtek Tyluś 29 sierpnia 2012 at 13:21 Permalink

   Zbędna czy niezbędna, to chyba bardziej zależy od tego co porabiasz i jaki udział w Twoim życiu mia sieć. Jest to w miarę skuteczne narzędzie dla tych, o których się dużo pisze, a zwłaszcza niepochlebnie ;)

 2. Zirgin 29 sierpnia 2012 at 21:21 Permalink

  Taką funkcję (i nie tylko odnośnie danych osobowych) pełni od dłuższego czasu Google Alerts ale jakoś się o tej usłudze mało mówiło i większość nie wie o jej istnieniu.


Leave a Reply