11 maja 2012 ~ 0 komentarzy

Pinstagram czyli Pinterest plus Instagram

PinstagramWielu z nas każdego dnia budzi się z nadzieją, że to właśnie dziś wpadnie na pomysł super serwisu, który okaże się hitem sieci. Wielu kombinuje nad nowymi kierunkami rozwoju serwisów społecznościowych, i słusznie. Czasem jednak pomysł leży pod naszymi nogami. Dwóch młodych ludzi wpadło na pomysł połączenia tego co sprawdzone w boju w dodatku będącym obecnie na topie. Pek Pongpaet oraz Brandon Leonardo połączyli ideę Pinterest z ideą Instagram tworząc Pinstagram. Strzał w dziesiątkę, ja się na to piszę.

Jak informują na stronie autorzy, Pinstagram jest bezpłatną usługą, która pozwala cieszyć Instagramem w internecie. Pinstagram współpracuje z kontem na Instagram. Umożliwia on wyświetlanie takich kanałów jak „popularne zdjęcia” i inne. Pinstagram jest w toku tworzenia.

Sam proces pierwszego logowania jest banalny, wystarczy podać swój login i hasło z Instagram i to koniec.

Pierwsze logowanie do Pinstagram

Podgląd na Pinstagram

 

Regulamin Pinstagram

Trochę zaniepokoił mnie fakt, że przy rejestracji nie pokazano mi regulaminu do przeczytania. Na szczęście żyjemy w dobie informacji i nawet jeśli w regulaminie byłyby zapisy służące niecnym celom, momentalnie zostaną wyłapane przez użytkowników Pinstagram. Jak takie zapisy w regulaminach kończą wiemy dobrze z przykładu Pinterest który posiadał w regulaminie niejasne zapisy, które pod presją użytkowników zostały zmienione.

 

Konto na Pinstagram, Facebook, Pinterest, Twitter. Może jakaś integracja?

Troszkę w tym wszystkim zaczynam się gubić. To chyba nie jest normalne, że codziennie logujemy się do dziesiątek serwisów nie mając możliwości jakieś integracji procesu logowania. Wiem, że trudno byłoby osiągnąć porozumienie przynajmniej pomiędzy niektórymi graczami na rynku, jednak z nadzieją czekam na czasy kiedy jedno logowanie pozwoli mi przemierzać bezkres społecznościowego oceanu.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply