09 grudnia 2013 ~ 0 komentarzy

Pinterest lekiem na przedświąteczny stres

PinterestWedług badań przeprowadzonych przez Lab42, korzystanie w okresie przedświątecznym z Pinterest sprawia, że jesteśmy mniej podatni na stres. Oczywiście, z racji popularności Pinterest w US, dane te dotyczą właśnie Amerykanów. W Polsce Pinterest nadal ma problemy z przebiciem się do szerszego grona internautów. Z badań Lab42, przeprowadzonych na 500 aktywnych użytkownikach, wynika m.in., że Pinterest miał wpływ na przygotowania do świąt u 94% użytkowników, a 59% przyznało się, że kupiło jakąś rzecz tylko dlatego, że zobaczyło ją na Pinterest. Dziwne jest więc, że w Polsce Pinterest nadal jest pomijany przez wiele marek.

Najpopularniejsze trzy kategorie przeglądane okresie przedświątecznym to: DIY i rękodzieło, święta i uroczystości oraz jedzenie i napoje. Właśnie te kategorie, w tym okresie, czekają na polskie firmy!

 

Przedświąteczne statystyki Pinterest

– 94% użytkowników stwierdziło, że Pinterest miał wpływ na przygotowania do świąt,
– 83% użytkowników, spróbowało nowych przepisów kulinarnych, znalezionych na Pinterest,
– 74% użytkowników znalazło pomysł na świąteczny prezent dzięki Pinterest,
– 67% użytkowników uważa, że Pinterest, w ramach świąt, powinien dodać świąteczne podkategorie (np. świąteczne przepisy lub świąteczne dekoracje),
– 66% użytkowników jest bardzo zadowolonych z publikowanych na Pinterest pomysłów na święta,
– 64% użytkowników wykonało lub kupiło zamieszczone na Pinterest ozdoby świąteczne,
– 59% użytkowników przyznało się, że kupiło jakąś rzecz tylko dlatego, że zobaczyło ją na Pinterest,
– 54% użytkowników częściej jest obecnych na Pinterest w listopadzie i grudniu,
– 52% użytkowników przebywa dłużej na Pinterest w okresie przedświątecznym,
– 43% użytkowników posiada tablice poświęcone świętom,
– 19% (prawie 1/5 wszystkich użytkowników) użytkowników wydaje więcej pieniędzy w okresie przedświątecznym z powodu rzeczy, które zobaczyły na Pinterest,
– 7 na 10 użytkowników twierdzi, że czuje się bardziej związany z marką, którą obserwuje na Pinterest,
– Najpopularniejsze trzy kategorie przeglądane okresie przedświątecznym to: DIY i rękodzieło, święta i uroczystości oraz jedzenie i napoje.

 

Pinterest przed świętami

 

Odwiedź mnie na Pinterest

Visit Wojtek Tyluś’s profile on Pinterest.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply