07 lutego 2012 ~ komentarze 3

Pinterest należy do kobiet

Kobiety na PinterestO społecznościowym fenomenie jakim jest Pinterest pisałem już jakiś czas temu. To, że dużymi krokami podąża w kierunku najbardziej zaangażowanych społeczności nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Pytanie tym razem jest inne: Co lub raczej kto pcha Pinterest w kierunku olbrzymiej popularności? Kobiety! Według Ignite Social Media, które zaczerpnęło dane od Google Ad Planner aż 80% aktywnych użytkowników stanową kobiety!

Procentowy podział płci użytkowników na Pinterest

 

Linia życia Pinterest

Pinterest cieszy się największą popularnością u kobiet w wieku 25-34 lat, stanowiących 30% wszystkich użytkowników płci pięknej. 25% udział w aktywności na Pinterest przypadł paniom w wieku 35-44. Pierwsza grupa czyli kobiety w wieku 35-44 lat, według obserwacji najczęściej wyszukuje informacji na temat nowości ze świata mody, ślubu i wesela, natomiast druga grupa, 35-44 lat, najbardziej zaangażowana jest w tematykę wystroju wnętrz, a także wskazówki jak ubrać i zadbać o swoje pociechy.

Procentowy podział wiekowy kobiet na Pinterest

 

Przewodnik faceta po Pinterest

A co z grupą 20% mężczyzn, korzystających z Pinterest? Dave Copeland w interesujący sposób napisał krótki Przewodnik faceta po Pinterest [po ang.], natomiast poniższa grafika, znaleziona na visual.ly, również w jęz. angielskim w doskonały sposób przedstawia co facet taki jak ja cz Ty może robić na Pinterest. Według poniższych wskazówek prawdziwy mężczyzna na Pinterest odnajdzie porady małego majsterkowicza, przepisy kulinarne, którymi zachwyci najbardziej wymagające kobiece podniebienie, zabawne zdjęcia, nowości ze świata gadżetów, propozycje filmów, muzyki czy książek, ciuchy i dodatki, praktyczne ćwiczenia sylwetki czy porady jak ugryźć kobiecą psychikę. Myślę, że niejedna Wasza partnerka się ucieszy, no może z pominięciem ostatniej wskazówki ;)

Facet na Pinterest

 

Źródło: http://www.ignitesocialmedia.com/social-networks/pinterest-demographic-data/

Kategoria: Pinterest Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Pinterest należy do kobiet”

  1. jamajkaija 7 lutego 2012 at 08:49 Permalink

    W zupełności się zgadzam :) Jak dla mnie Pinterest.com jest idealnym uzupełnieniem dla Dropboxa i znajduje tam masę ciekawych rzeczy.

    I dowiedziałam się, że startuje polski odpowiednik – Pinoteka.pl. Zobaczymy co z tego wyniknie, mam nadzieję że będzie bardziej dopracowany niż Pinspire.pl. Jak na początek to nazwa mi się nie podoba.

  2. jamajkaija 8 lutego 2012 at 07:23 Permalink

    No i ktoś wykrakał ;)
    Serwisy w formie tablic z pinami zaczynają rosnąć jak grzyby po deszczu. Właśnie otrzymałam zaproszenie na Zszywka.pl – inspiracje moda/uroda.


Leave a Reply