02 stycznia 2012 ~ komentarze 4

Pinterest – społecznościowy fenomen

Logo PinterestPinterest jest serwisem społecznościowym, w którym użytkownicy „przypinają” ciekawe znaleziska dzieląc się nimi z innymi użytkownikami. Obecnie znajduje się na 9 miejscu na świecie w kategorii stron społecznościowych co śmiało można nazwać dużym sukcesem. W ciągu jednego grudniowego tygodnia Pinterest odnotował aż 11 milionów odwiedzin (nie unikalnych wizyt).

Design

Pierwsze co rzuca się w oczy to bardzo ciekawy układ strony. Drugie – bardzo interesujące i inspirujące zdjęcia oraz dołączone do nich na przykład przepisy kulinarne czy też opisy wykonania niezwykłych prac artystycznych. Użytkownicy wymieniają się pomysłami na cudowny ślub czy organizację imprez.

Pomysł jest bardzo interaktywny coś w rodzaju współdzielonego z innymi notatnika. Możemy śledzić innych użytkowników, dzielić się treścią i komentować. Podobnie jak w strumieniach Twittera, występuje aktualizacja w czasie rzeczywistym. Bardzo istotną funkcją jest możliwość dzielenia się tym na swojej tablicy na Facebooku i Twitterze.

Strona główna Pinterest

Strona główna Pinterest

Niecne zamiary

Według mnie Pinterest w odpowiednich rękach może zostać świetnie wykorzystany przez firmy z różnych branż. Pod przykrywką dobrego użytkownika dzielącego się różną treścią może „przemycać” co jakiś czas własne produkty. Pamiętać jednak należy, żeby robić to w umiejętny sposób, ponieważ jak można wyczytać z komentarzy użytkowników administracja Pinterest jest bardzo czujna na tego typu inicjatywy.

Rośnie w siłę

Według wielu analityków jest Pinterest rośnie bardzo mocno w siłę i niebawem może stać się kolejnym fenomenem społecznościowym. O ile już się nim nie stał. Natomiast wśród samych użytkujących powtarza się stwierdzenie, że Pinterest jest „niesamowicie uzależniający”.

Rosnąca liczba wizyt na Pinterest (fot. hitwise.com)

Rosnąca liczba wizyt na Pinterest (fot. hitwise.com)

Jak to działa?

Na chwilę obecną by się „dostać” do środka społeczności należy wysłać chęć udziału a co ważniejsze otrzymać od twórców zaproszenie. Jak się okazuje, wcale nie jest takie proste, jak do tej pory nie dostałem mejla z zaproszeniem, nie udało mi się tam dostać poprzez Facebooka oraz Twittera, natomiast znajoma w ciągu jednego dnia załatwiła wszystkie „formalności”.

Rejestracja w Pinterest działa na dwa sposoby.
1. Rejestracja poprzez podanie swojego mejla i oczekiwanie na zwrotne zaproszenie. Ten proces może trwać od kilku godzin do kilku dni.
2. Rejestracja poprzez nasze konto na Facebooku lub Twitterze.

Nieudana rejestracja w Pinterest

Nieudana rejestracja w Pinterest

Pinezka warta zachodu

Ponieważ nie dane mi było poznać Pinterest od środka poczekam jeszcze kilka dni, a jeśli nadal nie będę aktywnym użytkownikiem opiszę Wam ten fenomenalny serwis na przykładach znajdujących się już w sieci.

Szybko i krótko podsumowując. Gorąco polecam Pinterest. Jak nie aktywny udział to przynajmniej śledzenie innych.

 

 

 

Źródło: http://mashable.com/2011/12/16/pinterest-design

http://weblogs.hitwise.com/heather-dougherty/2011/12/pinteresting_trend_in_social_m.html

Wojtek

Kategoria: Pinterest Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Pinterest – społecznościowy fenomen”

  1. Aga 4 lutego 2012 at 17:02 Permalink

    jest polski odpowiednik tego serwisu http://www.pinoteka.pl

    podobno ruszają w polowie lutego i rozsyłają zaproszenia,
    jestem ciekawa jak im się uda.


Leave a Reply