24 września 2013 ~ 0 komentarzy

Pinterest stawia na treść

Piny z artykułami na PinterestPinterest – „społecznościówka”, która z założenia miała dostarczać wizualnych doznać w postaci obrazów zacznie stawiać na treść. Dziwne, prawda? Wszystko ma jednak swój sens. Tak też jest w przypadku najnowszych zamiarów twórców Pinterest, które mnie jako „dostawcę” m.in. obrazków, prowadzących do swoich wpisów na blogu bardzo raduje. Content is the King! Według twórców, codziennie na Pinterest ląduje ponad 5 milionów artykułów, część z nich przepada w gąszczu piękniejszych zdjęć np. przyrody czy tych z serii DIY.

Czym będą różnic się nowe Piny z artykułami? Nowy Pin jest bardziej widoczny, pojawi się tytuł artykułu oraz pojawi się autor tekstu. Opis stanie się bardziej widoczny a także pojawi się link do źródła informacji.

Po co to wszystko? Tak jak napisałem powyżej, zbyt wiele interesujących artykułów ucieka nam w strumieniu głównym, teraz będziemy mieli możliwość wyselekcjonowanie takich Pinów, na przykład poprzez dodawanie ich do oddzielnej tablicy, by te nie umknęły naszej uwadze. Łatwiej będzie oddzielić takie Piny do późniejszej lektury.

Nowe Piny widoczne są już teraz, natomiast mobilni użytkownicy zobaczą je już niebawem.

Piny z artykułami na Pinterest

 

Przykładowy Pin do artykułu

Pin do artykułu na Pinterest

 Źródło Pina: http://www.pinterest.com/pin/85779567876156792/

Kategoria: Pinterest | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply