26 marca 2012 ~ 1 komentarz

Pinterest uaktualnił regulamin

Logo PinterestW sobotę zespół Pinterest poinformował mejlowo swoich użytkowników o aktualizacji regulaminu. Aktualizacja ta została poniekąd wymuszona naciskami ze strony użytkowników jak i agencji strzegących praw internautów. Główne zmiany to usunięcie zapisu o automatycznym przekazywaniu Pinterest praw autorskich do zamieszczanej przez użytkowników treści, walka z treścią namawiającą to samookaleczeń i samogwałtu (wcześniej zastosował się do tego Tumblr o czym pisałem tutaj) oraz udostępnienie narzędzi do większej personalizacji profili. Zmiany te wejdą w życie 6 kwietnia.

Jak czytamy w mejlu (wolne tłumaczenie):

W ciągu ostatnich kilku tygodni pracowaliśmy nad aktualizacją naszego regulaminu. Podczas uruchamiania Pinterest wykorzystaliśmy w regulaminie standardowy zestaw warunków. Uważamy, że uaktualniony regulamin, zasady dopuszczalnego wykorzystywania oraz polityka prywatności będą łatwiejsze do zrozumienia i lepiej odzwierciedlają kierunek rozwoju naszej firmy. Zachęcamy do zapoznania się z całym regulaminem. Poniżej kilka najważniejszych zmian.

 

– Nasz pierwotny regulamin zakładał, że zamieszczając treści na Pinterest automatycznie udzielasz nam prawo do sprzedaży treści. Sprzedawanie zawartości nigdy nie było naszą intencją, dlatego też usunęliśmy ten zapis,

 

– w uaktualnionym regulaminie nie dopuszczamy przypinania treści zachęcających do samookaleczenia oraz samogwałtu,

 

– udostępniliśmy proste narzędzia, które pozwolą na komunikowanie się z nami w momencie gdy ktoś łamie prawa autorskie lub znaki towarowe,

 

– dodaliśmy język, który utoruje drogę dla nowych funkcji takich jak API Pinterest oraz prywatne PINBOARDY,

 

Uważamy, że zmiany te są ważne, zachęcamy do zapoznania się z nowymi dokumentami. Nowy regulamin wejdzie w życie dla wszystkich użytkowników 6 kwietnia.

 

Jak wszystko w Pinterest, aktualizacje regulaminu są w toku, nadal będziemy kontynuować jego ulepszanie. Pracujemy ciężko, aby Pinterest był najlepszym miejscem, aby znaleźć inspirację od ludzi, którzy dzielą się z Państwem swoimi zainteresowaniami. Otrzymaliśmy dużą pomoc od naszej społeczności przy poprawie naszego regulaminu.

 

Dzięki!

Ben & Zespół Pinterest

Kategoria: Pinterest Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Pinterest uaktualnił regulamin”


Leave a Reply