26 października 2012 ~ 0 komentarzy

Pinterest wprowadza weryfikację witryn

Logo PinterestPinterest ogłosił na swoim blogu wprowadzenie weryfikacji podpinanych do profili stron. Jak wynika z przewodnika, weryfikacja strony ma przebiegać podobnie jak w przypadku weryfikacji w Narzędziach Google dla Webmasterów. Jest to kolejny krok Pinterest, po wprowadzeniu blokowania całych profili, w walce ze spamerami. Według twórców Pinterest, „fajka” przy domenie ma zwiększyć zaufanie i bezpieczeństwo. Funkcja weryfikacji strony będzie wprowadzana do naszych profili stopniowo. Jak można przeczytać na stronie pomocy, twórcy pracują nad weryfikacją poprzez wstawienie meta tagu. Na chwilę obecną weryfikacji możemy dokonać tylko poprzez wstawienie weryfikacyjnego pliku HTML.

 Weryfikacja strony na Pinterest

Jak zweryfikować stronę w Pinterest

W ustawieniach profilu, obok pola gdzie podajemy adres naszej strony klikamy (jak już będzie dostępny) w przycisk „Verify Website”.

Weryfikacja strony na Pinterest

1. Pobieramy plik weryfikacyjny HTML,

Weryfikacja strony na Pinterest

2. Przesyłamy plik na serwer do katalogu w którym znajduje się strona,
3. Klikamy w link „Click here” by zakończyć weryfikację.

To tyle.

Kategoria: Pinterest | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply