21 listopada 2013 ~ 0 komentarzy

Piny miejsc na Pinterest

Pinterest Place PinsPinterest udostępnił możliwość oznaczania swoich pinów na mapie. Wszystko dzieje się przy współpracy m.in. z FourSquare, Booking.com oraz wymienionych poniżej. Wykorzystane mapy są na licencji OpenStreetMap. Na pierwszy rzut oka zauważyć można duże podobieństwo do Panoramio, dokładniej do jego idei. Według mnie jest to bardzo trafiony pomysł. Do tej pory wiele zdjęć przedstawiających ciekawe miejsca ginęło w otchłani strumienia głównego. Place Pins w moim wykonaniu wygląda tak. Do takiej tablicy może dołączyć każda zaproszona osoba, dzięki czemu nasza tablica może stać się miejscem spotkań i kolejnych planów na podróż. Wszystko wskazuje na to, że jest to bardzo wczesna faza wdrażania Place Pins. Nie ma jeszcze n.p. widoku mapy w wynikach wyszukiwania, która zdecydowanie pomogłaby w „podróżowaniu”. Nie można również edytować lokalizacji, wykorzystywane są tylko te, które przypisane są do partnerów Pinterest tj. Airbnb, Atlas Obscura, Booking.com, Citysearch, Foursquare, Hotels.com, Jetsetter, OpenTable, Roadtrippers, StreetEasy, Trulia, UrbanSpoon oraz VirtualTourist.

 

Widok tablicy

Pinterest Place Pins

 

Widok pina

Pin w Pinterest Place Pins

 

Zapraszam

Follow Wojtek Tyluś Croatia on Pinterest

 
Wojtek Tyluś’s profile on Pinterest

Kategoria: Pinterest | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply