08 marca 2012 ~ 0 komentarzy

Podziękuj znajomemu za +1

Thank You Google PlusWyciekł kolejny element układanki, który ma sprawić, że spersonalizowane wyniki wyszukiwania Google nabiorą większego sensu. Bas van den Beld opublikował na State of Search interesujący wpis w którym opisuje jak natrafił, w spersonalizowanych wynikach wyszukiwania Google, na specyficzny przycisk, który umożliwiał podziękowanie znajomemu za kliknięcie +1 w dany wynik. Czemu ma to służyć? Dalszej integracji SERP z Google+ a także promocji polecanych przez wiele osób stron, które skoro ktoś poleca to według Google muszą wartościowe.

 

Ale o co chodzi?

Sprawa jest prosta. Wyobraźmy sobie sytuację w której przeglądamy Google w poszukiwaniu interesującej nas frazy, wertujemy wyniki i nic ciekawego nie znajdujemy. Sytuacja zmienia się kiedy już na pierwszej stronie wyników widzimy jakiś wynik a pod nim tekst „Jan Kowalski (nasz znajomy z Google+) to udostępnia” – aż się prosi by sprawdzić ten wynik, skoro nasz bliski znajomy to poleca. Chyba można mu zaufać. Sprawdzamy a tu ciach – znaleźliśmy to czego szukaliśmy! I co teraz? Wypadałoby teraz podziękować znajomemu za pomoc w odnalezieniu trafnej odpowiedzi. Możemy to zrobić wysyłając smsa, dzwoniąc, podziękować mu na ławce pod blokiem no albo na Google+. I tu z pomocą przychodzi nam ten przycisk. Już z poziomu wyników wyszukiwania, bez konieczności wchodzenia na Google+, będziemy mogli podziękować. Klikając w link otwiera nam się pop-up Google+. Po wpisaniu podziękowania wpis ten publikuje się również w naszym strumieniu. Posiadając dużą liczbę osób nas obserwujących możemy zyskać kolejne kliknięcia „z ciekawości” w opublikowany link. Zdobywamy nowy ruch.

 

Znaczenie dla SEO

Link ten jest kolejnym krokiem uzmysławiającym branży SEO, że jeśli chcą coś wywalczyć dla siebie w serpach muszą „polubić się” z Google+. Obecnie nie ma opublikowanych w sieci twardych faktów mówiących o bezpośrednim wpływie ilości +1-ynek na pozycję w wynikach wyszukiwania, jednak ta sytuacja może zmienić się w każdej chwili. Dlatego też warto być o krok przed innymi i „zainwestować” trochę czasu w zapoznanie się z „tajnikami Google+ i przyciskiem Google +1”

 

Jak to wygląda?

Bas van den Beld wrzucił na swoją stronę podgląd na nowa funkcjonalność.

Thank You Google Plus

Thank You Google Plus

Thank You Google Plus

Kategoria: Google+ | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply