26 lipca 2013 ~ 0 komentarzy

Pracujesz poza siedzibą firmy? Popraw swoją wizytówkę w Google Maps

Poprawna konfiguracja wpisu w Google MapsDo napisania poniższej informacji „zmusił” mnie Paweł Gontarek, który poinformował na Google+, że jego wizytówka zniknęła z mapek Google, zaraz po tym jak zadzwoniła do niego osoba z supportu Google Maps. Miła Pani spytała Pawła czy przyjmuje klientów w siedzibie firmy, oczywiście zgodnie z prawdą odpowiedział, że nie przyjmuje. Na koniec dał poradę by w sytuacji, kiedy dzwoni do nas ktoś z Google, by informować, że przyjmuje się w siedzibie biura Klientów. Oczywiście jest to w pewnym stopniu dobre rozwiązanie, naginające trochę prawdę. Jest jednak na to inny, zgodny w wytycznymi Google Maps sposób.

 

Gdzieś już to słyszałem, czyli Hydraulik z US

Ponad rok temu w świecie SEO w stanach było głośno o pewnym hydrauliku do którego (identycznie jak w przypadku Pawła) zadzwoniła osoba z supportu Google Maps z zapytaniem czy przyjmuje swoich Klientów w domu. Hydraulik oczywiście odpowiedział, że nie przyjmuje [swoje rury ma już przepchane ;)]. Po kilku dniach jego wizytówka zniknęła z Google Maps. Wtedy też padła odpowiedź jak sobie z tym problemem poradzić.

Zanim jednak opiszę proces poprawnej konfiguracji, przytoczę pełną informację Pawła na Google+:

Mapy Google kasują wizytówki jednoosobowych DG !!!!

W dniu wczorajszym zadzwoniła do Mnie Pani z MAP GOOGLE z zapytaniem o to czy w siedzibie biura przyjmuję klientów. Z racji jednoosobowej DG odpowiedziałem, że NIE. I to był błąd – od razu wizytówka została skasowana. Znam regulamin Google Map i wiem, że jest taki zapis ale uważam też, że jest to spore niedociągnięcie bo statystycznie firm mikro jest ca 3 miliony. Jeśli skasują z tego jakieś 500-600 tysięcy tylko z powodu, że dojeżdżają do klienta i nie moga go przyjąć w domu w kapciach to trąci głupotą.

Wniosek: ponieważ jest to zmasowana akcja telefoniczna radzę mówić, że PRZYJMUJECIE klientów. I czym prędzej zmieńcie to w wizytówkach mapkowych dając do zrozumienia, że macie tam biuro.

 

Poprawna konfiguracja Google Maps

Sekretem jest zaznaczenie opcji „Nie pokazuj adresu mojej firmy w informacjach w serwisie Mapy”. Poniżej, w trzech krokach, znajduje się opis co w takim przypadku należy zrobić. Oczywiście na początku musimy wejść do panelu zarządzania naszym wpisem w Miejscach Google.

Krok 1.
W ustawieniach obsługiwanych obszarów i lokalizacji należy wybrać opcję „Tak, ta firma przyjeżdża do klienta”.

Krok 2.
Zaznaczamy „Nie pokazuj adresu mojej firmy w informacjach w serwisie Mapy”

Krok 3.
Wybieramy „Odległość od 1 lokalizacji” lub podajemy miasta w polu „Lista obsługiwanych obszarów”. Do celów poglądowych wybrałem pierwszą opcję i podałem zasięg mojej działalności w taki sposób by obejmowała ona cały kraj. Oczywiście każdy z Was może zaznaczyć inny obszar. Po prawej stronie mamy podgląd na obszar naszej działalności.

 

Konfiguracja Google Maps

 

Humor z Google+ Local w tle

Pamiętajcie, że nie jesteście sami ;)


Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply