15 marca 2012 ~ komentarzy 9

Problemy językowe w Google Webmaster Tools

Google Webmaster ToolsNo i doczekałem się pierwszego wpisu gościnnego, no powiedzmy „pół gościnnego”. Mój znajomy, Hubert, podesłał mi zrzut na którym widać podgląd pulpitu nawigacyjnego w Google Webmaster Tools swojego bloga, zadając pytanie „co tu się nie zgadza?”. Szczerze powiedziawszy, na pierwszy rzut oka, nie zauważyłem jakichś nieprawidłowości. Dopiero Hubert uzmysłowił mi, że dane z tabeli „Błędy indeksowania” podane są w języku… hiszpańskim. To nie koniec, okazało się, że po odświeżeniu panelu nawigacyjnego GWT w tym samym polu znów pojawił się inny niż polski język i nie był to brazylijski. Kolejnym językiem był czeski. Zabawę czas zacząć, klikamy dalej. Po brazylijskim i czeskim nadszedł czas na …niemiecki. Na koniec zabawy, po niemieckim ukazał się język francuski. Niestety tylko tyle języków GWT zaoferowało Hubertowi.

Poniżej znajdują się zrzuty z GWT:
Język hiszpański:

Błędny język w Google Webmaster Tools - hiszpański

Język czeski:

Błędny język w Google Webmaster Tools - czeski

Język niemiecki:

Błędny język w Google Webmaster Tools - niemiecki

Język francuski:

Błędny język w Google Webmaster Tools - francuski

Przyznacie, że ciekawostka to niesłychana. Przynajmniej ja o tym zjawisku jeszcze nie słyszałem. Jeśli ma to jakieś znaczenie (a pewnie nie ma) dodam, że wyświetlane dane dotyczyły bloga na Blogger.
Jeżeli ktoś z Was spotkał się już z tym zjawiskiem rotacji języków w Google Webmaster Tools proszę o notkę w komentarzach.

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

9 komentarzy to “Problemy językowe w Google Webmaster Tools”

 1. Przemek Sztal 15 marca 2012 at 09:30 Permalink

  Ja trafiłem jeszcze na języki turecki i holenderski :) Problem dotyczy Narzędzi dla webmasterów dla wszystkich stron i nie tylko w polskiej wersji językowej. John Mueller z Google radzi uczyć się przy okazji języków http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2012/03/crawl-errors-next-generation.html?showComment=1331641328414#c5954104625993147628 ;)

 2. obsessive 15 marca 2012 at 20:43 Permalink

  No to pozdro dla Huberta! :)

 3. obsessive 15 marca 2012 at 20:44 Permalink

  I nie bądź tchórz, wyłącz moderacje :P

 4. Wojtek 15 marca 2012 at 21:02 Permalink

  Tchórz? Moderacja jest po to by SPAM nie przechodził. I napisz mi jeszcze, że jakiś Twój komentarz wcześniej odrzuciłem… ;)

  • obsessive 15 marca 2012 at 21:13 Permalink

   Od spamu jest Akismet ;P
   u mnie sprawdza się doskonale!

   • Wojtek 15 marca 2012 at 21:27 Permalink

    U mnie też, co nie zmienia faktu, że lubię mieć kontrolę nad tym co mi ktoś zamierza przySPAMować komentarze. Nie trawię wpisów typu „Fajny blog, zapraszam na mój” albo „Ciekawy artykuł”.

    BTW daj link do siebie pokażę Ci jak spamować blogi z Akismetem ;)

 5. Ogrodnik 16 marca 2012 at 10:03 Permalink

  Mam to samo. Zupełnie losowo pojawiają się u mnie różne języki w tej sekcji.

 6. Sumitomo 19 marca 2012 at 10:03 Permalink

  Faktycznie ciekawe zjawisko. Jak dla mnie wygląda na to, że coś zmieniają….może dodają jakieś ciekawe opcje – pytanie tylko czego się spodziewać?


Leave a Reply