05 stycznia 2012 ~ 0 komentarzy

Przyszłość należy do Google+

Google PlusCzy tego chcemy czy też nie, przyszłość należy do Google+. Dlaczego? Z pewnością najważniejszym powodem jest fakt, że Google+ należy do …Google. Natomiast do wyszukiwarki Google, według danych Gemiusa, należy 95,4% udziału w Polsce. Drugie miejsce zajmuje Bing, będący daleko z tyłu z nieco ponad 1,5% udziałem. Tak więc nie mamy za bardzo wyjścia.

Od chwili kiedy ogłoszono możliwość zakładania kont firmowych na Google+, przyrost odwiedzin jest ogromny i stale rośnie. Jak informuje Hitwise, w Ameryce w grudniu przekroczył już 49 milionów odwiedzin.

Rozpatrując Google+ w kategoriach portalu społecznościowego, w Polsce z pewnością jego popularność jest znikoma i musi upłynąć jeszcze dużo wody w Wiśle zanim zbliży się do popularności Facebooka.

Nie zmienia to jednak faktu, że coraz to większa integracja Google+ z SERP powoduje, że zostajemy niemalże zmuszeni do integracji z nim. Na chwilę obecną mamy już integrację stron firmowych G+ z wynikami wyszukiwania, a także przyciski +1. Wykorzystywane są również nasze profile Google przy pomocy tagów rel=author. Ostatnio pojawiła się również informacja o widocznych kręgach w SERP. No i te linki nofollow…

Taka integracja wiąże się również z pozyskaniem przez Google jeszcze większej bazy danych na temat naszych zachowań w sieci co zaliczyć należy do negatywów.

Tak czy inaczej polubienie się z Google+ jest raczej nieuniknione.

 

Źródło: http://www.seomoz.org/blog/8-predictions-for-seo-in-2012

Kategoria: Google+ SEO Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply