17 marca 2012 ~ 0 komentarzy

Semantyczne wyszukiwanie w Google. Zbliża się rewolucja?

GoogleJak podaje The Wall Street Journal, Google przymierza się do wprowadzenia jednej z największych zmian w swojej wyszukiwarce – wyszukiwanie semantyczne. A wszystko po to by przedstawić trafniejsze wyniki na nasze zapytania. Pierwsze zmiany mają być wprowadzone w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Amit Singhal, jeden z głównych inżynierów w Google, odpowiedzialny za wyszukiwarkę, powiedział niedawno, że wyszukiwarka będzie lepiej dopasowywać zapytania z bazy danych zawierającej setki milionów „jednostek” – ludzi, miejsc i rzeczy, które firma po cichu gromadziła przez ostatnie dwa lata. Semantyczne wyszukiwanie może pomóc skojarzyć ze sobą różne słowa.

 

Zmiany w Google

The Wall Street Journal pisze:

Over the next few months, Google’s search engine will begin spitting out more than a list of blue Web links. It will also present more facts and direct answers to queries at the top of the search-results page.

w wolnym tłumaczeniu:

W ciągu najbliższych kilku miesięcy, wyszukiwarka Google rozpocznie wyświetlanie na stronie większej ilości niebieskich linków internetowych. Ma to służyć przedstawieniu większej ilości faktów i bezpośrednich odpowiedzi na zapytania na górze strony z wynikami wyszukiwania.

Już teraz możemy zobaczyć jak najbliższe zmiany Google mogą wyglądać:

Wyszukiwanie semantyczne w Google

 

Więcej reklam w Google

Prócz otrzymywania trafniejszych wyników Google zrobi sobie drogę o wyświetlania w nowych miejscach reklam. Otwiera się zatem nowa furtka dla reklamodawców korzystających z reklam AdWords. No ale to w końcu jego narzędzie.

 

Zmiany w serpach

Jak informuje WSJ:

One person briefed on Google’s plans said the shift to semantic search could directly impact the search results for 10% to 20% of all search queries, or tens of billions per month.

co w przybliżonym tłumaczeniu znaczy:

Osoba, która poinformowała nas o planach Google powiedziała, że przejście Google na wyszukiwanie semantyczne może bezpośrednio wpłynąć na 10-20% wyników wyszukiwania co daje dziesiątki miliardów haseł miesięcznie.

 

Co przyniosą nowe zmiany, dowiemy się za kilka miesięcy, do tego czasu warto pomyśleć nad nową strategią działania, żeby pewnego dnia nie obudzić się z ręką w nocniku.

 

 

Źródło: http://searchengineland.com/wsj-says-big-google-search-changes-coming-reality-check-time-115227

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply