06 grudnia 2012 ~ komentarze 3

SOCL od Microsoft już dostępny

SOCL logoSOCL, nowa sieć społecznościowa od Microsoft została finalnie udostępniona każdemu kto zechce dzielić się z innymi swoimi informacjami. Od maja do wczoraj z SOCL mogły korzystać tylko wybrane osoby. SOCL łączy w sobie cechy Facebooka, Pinterest czy Tumblr. Jestem bardzo ciekaw czy SOCL uda się przebić lub chociażby zbliżyć się do takich SM graczy jak wyżej wymienieni Facebook, Tumblr. czy Pinterest oraz Twittera i Google+. Poniżej na szybko postaram się w telegraficznym skrócie przybliżyć SOCL. Zapraszam.

 

Rejestracja i logowanie w SOCL

Do SOCL można zalogować się na dwa sposoby – za pomocą Facebooka [a gdzie np. Twitter?] oraz za pomocą konta Microsoft. Ja wybrałem opcję zalogowania poprzez Facebooka.

SOCL

 

Profil na SOCL

Pierwszym krokiem jaki wykonałem po zalogowaniu to uzupełnienie profilu. Tak jak widać na poniższym obrazku, w profilu możemy podać linki do innych naszych profili społecznościowych. Tak wygląda wypełniony profil SOCL.

Profil SOCL

 

Tworzenie wpisu na SOCL

Tworzenie wpisu na SOCL na początku może wydać się dziwne. Do wyboru mamy treści, zdjęcia, wideo jak można się domyśleć …tylko z Bing. Podając szukaną przez nas frazę otrzymujemy w prawej kolumnie wyniki. Z nich wybieramy te, które mają się ukazać w naszym poście. Przyznam, że do tej pory jest to dla mnie dziwne. Być może potrzeba czasu na oswojenie się z SOCL. Dodając wpis można do niego dodać własną treść czy dodać tagi. Można również podzielić się naszym wpisem na Facebooku, Twitterze a także udostępnić go na maila.

Tworzenie wpisu w SOCL

 

 

Kategoria: Bing Społeczności | Tagi: ,

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “SOCL od Microsoft już dostępny”

  1. Paweł Rabinek 6 grudnia 2012 at 14:49 Permalink

    Strasznie toporne i niedopracowane. Masa rzeczy nie działa, przynajmniej w Operze. Zdjęcie ustawiłem, a wciąż mam domyślną facjatę… Właśnie testuje pod kątem pozyskiwania linków :D

  2. Notatkuj 7 grudnia 2012 at 17:33 Permalink

    Bo to pewnie tylko w IE6 będzie działać :D


Leave a Reply