14 marca 2012 ~ 1 komentarz

Spotkanie grupy Google Search Quality

Spotkanie Google Search QualityJak wyglądają spotkania grupy zajmującej się poprawą jakości prezentowanych wyników w wyszukiwarce Google, do tej pory mogliśmy sobie tylko wyobrazić. 30 stycznia na kanale YouTube Google opublikował zapis z takiego spotkania, które odbyło się 1 grudnia 2011 roku w Mountain View. Spotkanie Google Search Quality Team dotyczyło zmian w algorytmie wyszukiwarki a dokładniej poprawy korekty pisowni dla długich zapytań. W trakcie spotkania ze zgromadzonymi w sali łączyli się pracownicy m.in. z biur Google w Moskwie czy Tokio. Ponieważ stosowany w filmie język może okazać się trudny w tłumaczeniu Google zamieścił informację:

Język może mieć charakter techniczny, dlatego dołączyliśmy adnotacje, aby zapewnić pewien kontekst do dyskusji (i mieć trochę zabawy!)

Zespół Google, chciał być bardziej przejrzystym w tym co robi, postanowił na publikację tego „nieobrobionego” materiału wideo. Teraz my, wierząc w transparentność Google w swoich działaniach wierzymy, że to nie ostatnia taka konferencja upubliczniona szerszemu gronu.

 
 

Zainspirowany wpisem: http://www.cezzy.pl/google-kuchni-spotkanie-search-quality-team-video/

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Spotkanie grupy Google Search Quality”


Leave a Reply