05 lutego 2012 ~ 0 komentarzy

Sprzedam aparat Olympus E-500 oraz dodatki [SPRZEDANY!]

Sprzedam aparat Olympus plus dodatkiOFERTA NIEAKTUALNA – APARAT ZOSTAŁ SPRZEDANY! Wpis pozostaje dla potomnych i dla mnie, żebym sobie czasem powspominał jaki to sprzęt posiadałem. Aparatu pozbyłem się ponieważ zmieniłem system. Cena za jaką sprzedałem cały zestaw była śmieszna i gdyby nie zakup nowego aparatu pewnie byłaby znacznie wyższa biorąc pod uwagę możliwości tego aparatu w połączeniu chociażby z posiadanym obiektywem o ogniskowej 70-300 (dla małoobrazkowych 140-600). Ale o szczegółach i cenie poniżej.

 

Body i obiektyw Zuiko Digital 14-45 mm f/3,5-5,6

Posiadam go od lipca 2007 roku, nigdy mnie nie zawiódł. Więcej o tym modelu dowiecie się na Fotopolis. Aparat ma na swoim liczniku 94187 wykonanych zdjęć. Stan techniczny jak na aparat w tym wieku jest dobry, jedyne co zawiodło to tak jak we wszystkich tych modelach odklejająca się guma na grip’ie, którą jednak udało się okiełznać. Wszystkie potrzebne dane odnośnie specyfikacji dowiedzie się tutaj. Na poniższych zdjęciach widać podpięty do body obiektyw Zuiko Digital 14-45 mm f/3,5-5,6, który jest w zestawie. Jest to kitowy (dla niewtajemniczonych kitowy nie w tym przypadku nie oznacza beznadziejny vel lipny lecz „podstawowy w zestawie”) obiektyw jednak dzięki swojej ogniskowej dobrze sprawdza się jako szeroki kąt. Więcej o tym obiektywie oraz jego specyfikacji przeczytacie tutaj. Zdjęcia:

Olympus E-500 - przód

Olympus E-500 - tył

Olympus E-500 - tył

 

Obiektyw Zuiko Digital ED 70-300mm (140-600mm) f/4.0-5.6

Kolejnym punktem sprzedaży jest teleobiektyw Zuiko Digital ED 70-300mm (140-600mm) F4.0-5.6, który przypadnie do gustu tym, których pasjonuje fotografia sportowa czy przyrody. Obiektyw ten posiadam od kwietnia 2010, więc gwarancja jeszcze powinna być co najmniej do kwietnia, gdzieś zawieruszyły mi się papiery ale na pewno je mam. Od samego początku założony był filtr więc szkło nie posiada żadnej ryski. Więcej o tym obiektywie przeczytacie tutaj. Poniżej kilka zdjęć:

Zuiko Digital 70-300

Zuiko Digital 70-300

Zuiko Digital 70-300

Zuiko Digital 70-300

Zuiko Digital 70-300

 

Dodatki:

Standardowo w zestaw wchodzą wszystkie pudełka, kable i papiery.

W związku z tym, że wizjer tworzony był przez Japończyków, nie posiadał on zbyt dużych rozmiarów (taki żart), dlatego też stworzono Magnifier Eyecup ME-1. To „powiększające oko” sprawia, że przez wizjer widzimy o wiele więcej. Krótki opis Me-1 znajdziecie tutaj. Poniżej zdjęcie:

Magnifier eyecup Me-1

Do zestawu dołączam trzy filtry. W użyciu są dwa, na każdym z obiektywów nałożony jest filtr Marumi UV (Haze) 58mm polepszający obraz przez wychwycenie nadmiaru ultrafioletu, oraz powszechnie stosowany jako filtr chroniący obiektyw przed uszkodzeniem mechanicznym. Posiadam również użyty tylko raz filtr polaryzacyjny kołowy CPL MASSA 58mm. Szerszy opis tego filtru znajdziecie tutaj. Poniżej zdjęcie:

Filtry UV i polaryzacyjny

Często znajdujemy się w sytuacji, kiedy nie ma kto zrobić nam zdjęcia a ustawianie samowyzwalacza nie wystarczy. W takich sytuacjach używam pilota, który dołączam do zestawu. Pilot zdalnego sterowania na podczerwień Olympus Remote Control RM-1 spisuje się fantastycznie! Poniżej zdjęcie:

Olympus Remote Control RM-1

Z jedną baterią nie mamy co wyruszać w tereny oddalone od źródła prądu, gdzie moglibyśmy ją podładować. Przekonałem się o tym dlatego do zestawu dołączam dwie baterie, dzięki którym nie będziecie musieli martwić się o to czy aparat dotrwa do końca wyprawy. Jedna bateria to oryginalny akumulator Olympus PS-BLM-1, natomiast drugi to akumulator Hahnel HL-M1 Olympus Type. Obydwa są w pełni sprawne, nie ma obaw, że szybko padną. Poniżej zdjęcie:

Baterie Olympus i Hahnel

Do zestawu dołączam dwie karty Compact Flash. Jedna to GoodRam 2GB X80, druga SanDisk UltraII 1GB. Dodam, że w tym aparacie można stosować jeszcze karty XD (najlepiej oryginalne Olympus, które posiadają możliwość tworzenia bezpośrednio w aparacie panoramicznych zdjęć). Zdjęcie kart poniżej:

Karty Compact Flash

 

Gratis obiektyw na kubek

Kto wie może komuś się przyda. Do całości dorzucam obiektyw Zuiko Digital 40-150mm f/3,5-4,5, w którym blokuje się przysłona. Jest to skutek chęci fotografowania natury przy bardzo niskich temperaturach. Popełniłem błąd wyciągając obiektyw z torby od razu po przyjściu do domu co skutkowało gromadzeniem się pary i skraplania się jej wewnątrz. Być może jest ktoś wśród Was kto zna osobę zajmującą się naprawą. Jeśli tak to mogę zapewnić, że po naprawie tego obiektywu będziecie z niego bardzo zadowoleni – świetnie spisuje się jako portretówka. Jeśli nie uda Wam się jej naprawić zawsze można zrobić z niego kubek lub doniczkę na kwiatka. Jest to ta starsza wersja z tą ogniskową, posiadająca stalowy bagnet i jest wykonana w Japonii w przeciwieństwie do swojego następcy, któremu dużo brakuje. Szerszy opis tego obiektywu znajdziecie tutaj. Poniżej zdjęcia:

Zuiko Digital 40-150

Zuiko Digital 40-150

 

Cena

Zrobiłem swoje podsumowanie ceny każdego z wyżej wymienionego elementu, nie będę go publikował, wszystko możecie znaleźć sami, są w sprzedaży również jako elementy używane. Tak jak pisałem na początku, gdyby nie zmiana systemu, nie pozbyłbym się Olympusa za żadne skarby! Ponieważ zmieniam Olympusa na Canona i żaden jego element mi się nie przyda postanowiłem, że sprzedam tylko jako zestaw. Cena z pewnością Was nie odstraszy zwłaszcza gdy weźmiecie pod uwagę fakt, że cena całego zestawu jest mniejsza niż nie jedna cyfrówka, która nie zaoferuje Wam takiej głębi ostrości, kolorów czy zoom’u. Kto miał aparat cyfrowy w ręku wie o czym piszę.

 

 

Sprzedam aparat Olympus plus dodatki

Kategoria: Różności |

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply