02 lutego 2015 ~ komentarze 2

Strony Non Mobile-Friendly spadają w wynikach wyszukiwania Google

GoogleOd połowy listopada, kiedy to Google ogłosiło wdrożenie informacji w mobilnych wynikach wyszukiwania o tym czy strona jest przystosowana pod urządzenia mobilne, rozpoczęła się dyskusja nie „czy?” a „kiedy?” rozpocznie się eliminowanie stron nieprzyjaznych urządzeniom mobilnym. Od około miesiąca w Narzędziach dla Webmasterów pojawiają się informacje o problemach z obsługą witryny na urządzeniach mobilnych.
Co prawda w informacji tej widnieje wzmianka: „Wyszukiwarka Google nie rozpozna tych stron jako przyjaznych dla urządzeń mobilnych, co wpłynie na ich wyświetlanie przez użytkowników smartfonów i pozycję w wynikach wyszukiwania.” Do tej pory jednak nikt nie skarżył się na spadki pozycji. Dopiero od kilku dni, w wynikach wyszukiwania dla stanów, osoby, które zajmują się monitoringiem zauważyły większe ruchy. Według niektórych, w głównej mierze spadki dotyczyć będą stron, których czas ładowania jest zbyt długi.
Więcej informacji o najnowszych zmianach w wyszukiwaniach mobilnych przeczytacie na stronie thesempost.com

Informacja w Narzędziach dla Webmasterów Google

Informacja w Narzędziach dla Webmasterów Google

 

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Strony Non Mobile-Friendly spadają w wynikach wyszukiwania Google”

  1. DMati 2 lutego 2015 at 18:55 Permalink

    No to się zaczęło ale jest w tym plus. Większość zapleczówek i śmieci poleci w dół.


Leave a Reply