23 marca 2012 ~ 0 komentarzy

Tylko trzy naturalne wyniki w wynikach wyszukiwania Google

Google straszy tylko trzema wynikami w SERPTylko trzy naturalne wyniki w wynikach wyszukiwania Google? To co ujrzał Shaun Anderson, a opisał na blogu hobo, wskazuje na to, że Google nie mówi nie. W połowie lutego pisałem o innym, bardziej drastycznym przykładzie, gdzie na pierwszej stronie, również w Google UK, wyświetlało się tylko kilka a czasem nawet tylko jeden wynik. Czyżby Google testowało na wyspiarzach  „ludzką cierpliwość”? Shaun, będąc w Wielkiej Brytanii, po wpisaniu przypadkowej frazy („‘office cleaning services”), natknął się na poniższy podgląd SERP:

Tylko 3 wyniki naturalne w SERP Google

Na pierwszej stronie wynikowej znajdowało się:
– ok. 100 linków do Google (nie licząc linków z podglądu strony),
– 11 reklam AdWords,
tylko 3 naturalne linki prowadzące bezpośrednio do stron,
– 7 linków, prowadzących do organicznych wyników wyszukiwania

 

Quo Vadis Google

W jakim kierunku zmierza Google? Czy niebawem naszym oczom ukaże się pierwsza strona wynikowa z samymi linkami reklam AdWords (ekstremalny przypadek). Jak na opisane przez Shauna Andersona zmiany zareaguje świat SEO? Dopiero teraz znaczenie „TOP 3” nabiera prawdziwego sensu. Szkoda tylko, że to TOP 3 jest na „dnie studni SERP”…
Dobre pytanie zadał Shaun pytając „dlaczego nie używa Bing?” Faktycznie, patrząc na pierwszą stronę wynikową w Bing a tą oferowaną przez Google (nawet tą obecną, nasyconą reklamami AdWords) warto zadać sobie to samo pytanie …niestety retoryczne. Dlaczego retoryczne? Ponieważ Google skutecznie nas od siebie uzależnił. Tym, którzy nie posiadają jeszcze konta Gmail, YouTube czy nie korzystają z innych usług Google mówię: uciekajcie! ;)

 

Źródło: http://www.hobo-web.co.uk/3-natural-organic-listings-is-this-the-future-of-seo-for-google/

Kategoria: Google | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply