15 lutego 2012 ~ 0 komentarzy

Wikipedia królową rzeczowników

WikipediaMoże i Doda, według niektórych nastolatek, jest królową polskiej muzyki… Pewne jest natomiast, że nie jest królową internetu, więc kto nim jest? Na miano Królowej internetu z pewnością zasłużyła sobie Wikipedia, encyklopedia powszechna, pisana i redagowana przez internautów na całym świecie. Olbrzymia skarbnica wiedzy z której korzystają również najwięksi tego świata. Ostatnio wyszło na jaw, że nawet oficjalna strona Watykanu „zapożyczyła” sobie trochę wiedzy z Wikipedii.

 

99 procentowa skuteczność Wikipedii

Według badań opisanych na Intelligent Positioning Blog, wynika, że po wpisaniu losowo wybranych słów kluczowych [pełna lista słów na stronie] (ważne! – tylko jedno słowo/rzeczownik) w Google.uk Wikipedia znalazła się na pierwszej stronie w 99% wyszukiwań. W Polsce zaprezentowane wyniki nie odbiegałyby zapewne zbytnio o tych przedstawionych w badaniach.
Metodologia badań była prosta. Intelligent Positioning sprawdził TOP10 w wynikach wyszukiwania Google.uk oraz Mapach Google dla 1000 losowo wybranych rzeczowników.

Wikipedia w Google (źródło: intelligentpositioning.com)

Wikipedia w Google (źródło: intelligentpositioning.com)

 

Co najciekawsze, z przeprowadzonych badań wynika, że w ponad połowie przypadków (56%) Wikipedia znajdowała się na pierwszej pozycji a aż 89% znajdowało się w TOP3.
Zakładając nawet, że wybrane losowo słowa w dużej części nie były słowami, które mają realny udział w „rynku pozycjonerskim” to i tak wynik Wikipedii jest imponujący. Wiemy również dobrze, że spora część internautów nie ogranicza się do wyszukiwania wpisując jedno słowo, zazwyczaj wpisujemy i trzy lub więcej. Wtedy z pewnością procentowy udział Wikipedii będzie mniejszy. Zatem śmiało możemy stwierdzić, że Wikipedia jest królową rzeczowników w sieci!

 

Skąd tak wysoki wynik?

Z pewnością tak imponujący wynik Wikipedii to w głównej mierze zasługa internautów, którzy kochają ją za jej wiedzę. Codziennie z Wikipedii korzystają miliony ludzi, znajdując tam mnóstwo wartościowej treści. Sama strona, pomimo swojego surowego wyglądu, również stosuje się do wskazówek Google, chociażby jeśli chodzi o poprawne stosowanie nagłówków.

 

Źródło: http://searchengineland.com/why-the-wikipediagoogle-search-results-study-is-flawed-111628

Kategoria: Google Różności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

Leave a Reply