16 kwietnia 2012 ~ komentarze 2

WordPress – światowy fenomen [Infografika]

WordPress LogoPonad 72 miliony stron opartych na WordPress, prawie 50% blogów WP wśród TOP 100 najlepszych światowych blogów, ponad 12 milionów pobrań najnowszej wersji, ponad 53% światowego udziału w rynku stron opartych na systemach zarządzania treścią (CMS). Ponad 19 tysięcy dostępnych wtyczek, które pobrano już ponad 285 milionów razy. To tylko ułamek danych, które pozwalają nam dostrzec fenomen WordPress’a, który ogarnął już cały świat. Dla przypomnienia dodam, że WordPress jest dziełem 27-latka Matt’a Mullenweg’a. „Dobre stosunki” z Google jeszcze bardziej utwierdzają nas w przekonaniu, że warto się nim zainteresować, zwłaszcza w sferze blogowej. Na temat WordPress’a można by tak pisać i pisać. Niech poniższa infografika przygotowana przez Yoast będzie chociaż częściowym źródłem informacji. Info dla „niewiedzących” – by obejrzeć w oryginalnym rozmiarze kliknij w poniższy obrazek ;)

 

WordPress - światowy fenomen - infografika

Kategoria: WordPress | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “WordPress – światowy fenomen [Infografika]”

  1. Ratmed 19 czerwca 2012 at 09:40 Permalink

    Te liczby robią wrażenie. Lubię wordpressa :-)

    • Wojtek 19 czerwca 2012 at 09:51 Permalink

      Dlatego korzystasz z Parallels Plesk Sitebuilder 4.5.0 ? ;)


Leave a Reply