10 października 2012 ~ komentarze 4

Wpisy gościnne tak, lecz tylko od zaufanych ludzi

Matt CuttsW najnowszym materiale filmowym Matt Cutts odpowiada na pytanie „Jakie jest zdanie Google na temat wpisów gościnnych w celu pozyskania linków?” Z jego odpowiedzi wynika, że na przestrzeni ostatnich miesięcy, stanowisko Google nie zmieniło się w tej sprawie. Google nie widzi nic złego we wpisach gościnnych jeżeli te są tematycznie powiązane z treścią strony na której są publikowane, są wysokiej jakości, treść jest unikalna, a jej autor posiada wysoki autorytet. Źle jeśli tekst lub strona na której tekst ten ma być zamieszczony jest niskiej jakości i głównie nastawiony jest na pozyskanie linków – można to porównać do stron pressel pages.

 

Mija era niskiej jakości precli

Skoro Matt nie powiedział nic nowego, skąd więc potrzeba nakręcenia tego materiału? Według mnie jest to przygotowanie nas pod wyczyszczenie serpów z niskiej jakości wszelakiej maści precli. Jak dobrze wiemy takich stron nie brakuje w sieci. Czas zatem na zmiany. Zmiany te z pewnością dotkną również samych copywrighterów, którzy będą musieli tworzyć bardziej unikalne, wysokiej jakości teksty, wzrośnie zatem cena za taki tekst co w konsekwencji przełoży się na wzrost kosztów pozycjonowania. Same precle, jeśli chcą pozostać „na rynku”, również czeka zmiana m.in. jeśli chodzi o ich unikalność wyglądu.

 

Matt Cutts w roli spowiednika

Jak słusznie zauważył Przemek Sztal, w najnowszej serii filmów, Matt Cutts nagrywa w pomieszczeniu przypominającym …konfesjonał. Czyżby filmy te miały pełnić funkcję instruktażowo-czyśćcową? W nawiązaniu do konfesjonału przypomniała mi się ikonka, jaką swego czasu zamieściłem na blogu.

 Spowiedź SEO przed Google

Obejrzyj odpowiedź Matta na YouTube

Kategoria: Google SEO | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Wpisy gościnne tak, lecz tylko od zaufanych ludzi”

 1. Przemek Sztal 10 października 2012 at 07:08 Permalink

  À propos spowiednika Matta Cuttsa: https://plus.google.com/u/1/112905308774244928496/posts/BQN2hJ8uEPJ ;-)

 2. F55 Michał Audyt stron 10 października 2012 at 11:51 Permalink

  przykazanie:

  11. Nie precluj
  12. Nie kataloguj
  13. Nie komentuj
  14. Nie …. ?


Leave a Reply