13 marca 2012 ~ komentarze 2

Wrzucanie cytatów na Pinterest

Pin A QuoteDo tej pory Pinterest służył do przypinania i dzielenia się zdjęciami, obrazkami oraz filmami wideo. Teraz, dzięki Pin A Quote doszła nowa, pomysłowa funkcjonalność a mianowicie dodawanie cytatów w przyjemniej formie. Pin A Quote już stał się bardzo popularny wśród użytkowników Pinterest. Obecnie dostępna jest jedna wersja wyglądu cytatów, z czasem ma przybywać więcej funkcjonalności. Bardzo spodobał mi się ten dodatek do Pinterest, mam zamiar często z niego korzystać.

 

Jak to działa?

Działanie Pin A Quote opiera się na tej samej zasadzie co przypinanie Pinterest. Tutaj również, zanim dodamy cytat, musimy wpierw przypiąć do naszego paska zakładek przycisk umożliwiający nam wygenerowanie naszego cytatu w formie obrazka.

Pin A Quote

Posiadając już w pasku zakładek w naszej przeglądarce przycisk „Pin A Quote” możemy rozpocząć zabawę. Wystarczy wejść na stronę, na której znajduje się interesujący nas cytat, zaznaczyć odpowiednią jego część i kliknąć w przycisk „Pin A Quote”.

Pin A Quote

Po kliknięciu w „Pin A Quote” otworzy się pop-up, który wyświetli nam zaznaczony cytat oraz pole na wstawienie autora tekstu.

Pin A Quote

Po dopełnieniu wszystkich formalności w nowej karcie mamy pogląd na wygląd naszego cytatu w formie obrazka. Nie wiem jak u Was ale u mnie brzydko prezentują się polskie znaki co widać na poniższym  obrazku. Jeżeli jesteśmy już zalogowani na Pinterest, automatycznie pojawi się pop-up do zamieszczenia cytatu na Pinterest. Natomiast jeżeli nie jesteśmy zalogowani, nad cytatem znajduje się link do Pinterest. Naszym wygenerowanym cytatem możemy podzielić się nie tylko na Pinterest ale również na Facebooku, Twitterze czy Google+.

Pin A Quote

 

Wideo prezentacja

Trochę nieładnie, że twórcy są w posiadaniu ładniejszej czcionki… ;)

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Wrzucanie cytatów na Pinterest”

  1. Przemek Sztal 13 marca 2012 at 12:49 Permalink

    Nie pozostaje nic innego jak napisać na maila hello@pinaquote.com, żeby dodali czcionkę obsługującą polskie znaki :) Niech poszukają tutaj http://www.google.com/webfonts/ :P

  2. Wojtek 13 marca 2012 at 13:16 Permalink

    Podobno autorzy mają ambitne plany :) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)


Leave a Reply