28 marca 2012 ~ komentarze 3

Yes He Can, czyli Barack Obama na Pinterest

Barack Obama na PinterestInfo dnia w Stanach. Prezydent USA Barack Obama dołączył do Pinterest. Kampania prezydencka zbliża się wielkimi krokami a żaden szanujący się kandydat nie może pominąć któregokolwiek z możliwych mediów społecznościowych służących do kontaktowania się z wyborcami. Ponad 80% użytkowników Pinterest stanowią kobiety. Wiemy więc do kogo „podbija” prezydent Obama. Mam nadzieję, że prezydent USA przypnie kilka ciekawych przepisów na jabłecznik lub domowej roboty naleweczkę. Na chwilę obecną profil Baracka Obamy na Pinterest śledzi już ponad 3700 użytkowników a sam prezydent śledzi 4 osoby (może republikanów?).

Barack Obama na Pinterest

Ciekaw jestem od kogo prezydent Obama dostał zaproszenie na Pinterest?

Kategoria: Pinterest Społeczności | Tagi:

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

3 komentarze to “Yes He Can, czyli Barack Obama na Pinterest”

 1. Przemek Sztal 28 marca 2012 at 06:36 Permalink

  Wykorzystanie Internetu, a serwisów społecznościowych w szczególności, w kampanii prezydenckiej w US jest w ogóle ciekawym zjawiskiem. Z wypowiedzi osoby ze sztabu wyborczego Obamy wynikało, że tym razem postawili sobie za cel zsynchronizowanie swoich baz danych obywateli z podziałem na osoby, które deklarowały oddanie głosu na Baracka w poprzednich wyborach, wpłacały datki, brały/biorą aktywny udział w kampanii jako wolontariusze, itd. Pozwala to przykładowo na rozsyłanie spersonalizowanych maili z treścią dostosowaną do profilu potencjalnego wyborcy. Z wypowiedzi wynikało, że takich profili jest kilkanaście. W ten sposób zwolennicy obecnego prezydenta nie są przekonywani do oddania na niego głosu (bo już są przekonani), a osoby najbardziej zaangażowane są motywowane do pomocy w kampanii. Po za tym baza numerów telefonów wykorzystywana jest już w dniu wyborów do zmotywowania wyborców do oddania głosów. Za pomocą tych wszystkich tricków budowana jest relacja kandydat-wyborca. Taki kandydat może nam się nawet wydać ziomalem z dzielni :)

 2. Przemek Sztal 28 marca 2012 at 06:38 Permalink

  Hm -> wpis ~700 znaków, komentarz ~1000 znaków :D

  • Wojtek 28 marca 2012 at 07:28 Permalink

   Tak, Barack jest ich ziomalem z dzielni, może gdyby prezydent Komorowski dodał konto na Pinterest stałby się moim ziomalem z dzielni :D

   Przemku, długo mam jeszcze czekać na wpis gościnny ? :)


Leave a Reply