14 sierpnia 2012 ~ komentarze 4

Zakładamy konto na Pinterest [Aktualizacja]

Zakładanie konta na PinterestKilka dni temu pisałem o uwolnieniu rejestracji przez Pinterest. Teraz nadszedł czas na aktualizację poradnika z cyklu „Zakładamy konta…”. Poniżej znajduje się odświeżona wersja instrukcji rejestracji na Pinterest, którą zamieściłem na początku roku pod tytułem Pinterest – stawiamy pierwsze kroki. Chciałbym zaznaczyć, że poniżej pokazałem tylko „suche” kroki rejestracji, bez instrukcji jak „wzbogacić” swoje konto i co czynić po zalogowaniu by ludzie nas kochali. Serdecznie zapraszam.

 

1. Zakładanie konta

Pomimo braku języka polskiego, nikt z Was nie powinien mieć problemów przy rejestracji. W stosunku do poprzedniego opisu tym razem mamy już do wyboru prócz angielskiego inne języki – Espaniol i Portugalski. Ole! Czekamy teraz na język polski.
Tworzenie naszego konta jest bardzo intuicyjne. Na początku wchodzimy na http://Pinterest.com i klikamy w górny, czerwony przycisk „Join Pinterest”. Po tym kroku jesteśmy przekierowani na stronę, na której możemy wybrać jeden spośród trzech sposobów weryfikacji naszego przyszłego konta – weryfikacja pocztowa, weryfikacja poprzez Facebooka oraz weryfikacja poprzez Twittera. Poniższy opis zawiera weryfikację poprzez pocztę Gmail. Oczywiście weryfikacja poprzez Facebooka czy Twittera nie różni się niczym specjalnym dlatego nie ma sensu jej opisywać jej szczegółowo. W odpowiednich punktach opiszę ją pokrótce.
Wracając do tematu weryfikacji. Po kliknięciu w czerwony przycisk „Join Pinterest” jesteśmy przekierowani na poniższą stronę. Klikamy w link „sign up with your email adress”.

 

1 a. Facebook i Twitter

W tym kroku sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy, że klikniemy na przycisk Facebook lub Twitter, w zależności od tego przez jaką „społecznościówkę” chcemy się zarejestrować. Uwaga, bardzo ważne – zanim klikniecie w przycisk Facebook lub Twitter musicie być zalogowani czy to na Facebooku czy też Twitterze, w tej samej przeglądarce!

Zakładanie konta na Pinterest

 

2. Tworzenie konta na Pinterest

W tym kroku rejestracji tworzymy nazwę użytkownika oraz uzupełniamy podstawowe pola. Na poniższym obrazku podaję przykładowe dane. Oczywiście te są fikcyjne.

Zakładanie konta na Pinterest

 

2 a. Facebook i Twitter

Zarówno w przypadku Facebooka jak i Twittera sprawa wygląda podobnie, opiszę ten krok na Twitterze. By móc powiązać nasze konto Twitterowe z Pinteresotowym musimy zaakceptować aplikację. W tym celu klikamy niebieski przycisk „Zaloguj się” widoczny na poniższym obrazku.

Zakładanie konta na Pinterest

Po zaakceptowaniu powyższej aplikacji zostajemy przekierowani do panelu tworzenia naszego konta na Pinterest. Do samego końca, bez względu na to czy dokonujemy rejestracji poprzez pocztę, Facebooka czy też Twittera, cała droga wygląda tak samo.

Zakładanie konta na Pinterest

3. Wybór grup tematycznych

W poprzedniej wersji rejestracji na Pinterest wybór grup tematycznych wyglądał trochę inaczej. Teraz musimy wybrać minimum 5 obrazków, które odpowiadają naszym zainteresowaniom. Warto więc kliknąć w odpowiednie obrazki, w przeciwnym razie w późniejszym czasie naszą tablicę główną mogą zalać tematycznie niechciane zdjęcia.

Zakładanie konta na Pinterest

 

4. Weryfikacja maila

Na tym etapie Pinterest nakazuje nam sprawdzenie naszej poczty celem dokończenia weryfikacji. W tym celu wchodzimy na naszą pocztę, odszukujemy wiadomość od Pinterest i klikamy w link „Verify Email”. W ten oto sposób staliśmy się szczęśliwymi posiadaczami konta na Pinterest.

Zakładanie konta na Pinterest

 

5. Konfiguracja konta

By nasze konto było odpowiednio skonfigurowane należy kliknąć w prawym górnym rogu w link „Settings” co zostało przedstawione i zaznaczone czerwoną strzałką na obrazku powyżej. W panelu konfiguracyjnym ustawiamy wszystko co się tylko da, tak by nasze konto nie świeciło pustkami. Ustawiamy płeć, podajemy krótki opis, dodajemy adres naszej strony WWW (jeśli takową posiadamy). Mamy również możliwość podpięcia naszego konta na Facebooku oraz Twitterze.

Zakładanie konta na Pinterest

 

6. Tworzenie tablic

Tworzenie tablic porównuję do tworzenia kręgów w Google+. Polega na stworzeniu i nadaniu im własnych nazw, które będą odpowiadać tematyce zamieszczanych / przypinanych w nim zdjęć. Ilość takich tablic jest [chyba] nieograniczona. Jak widać, na próbę stworzyłem 5 takich tablic.

Zakładanie konta na Pinterest

I to by było chyba na tyle. Życzę miłego przypinania.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

4 komentarze to “Zakładamy konto na Pinterest [Aktualizacja]”

 1. Garsi 14 sierpnia 2012 at 09:38 Permalink

  Czemu w nazwisku „K” nie ma?:P

  • Wojtek 14 sierpnia 2012 at 10:31 Permalink

   Bo to nie chodzi o tą osobę o której zapewne myślisz – zbieżność zdjęć również przypadkowa – zdjęcie pobrane do testów z Pinterest, nie jest to ta Kasia ;)

 2. agnieszka 14 września 2012 at 12:07 Permalink

  witam
  moje pytanie
  jak dołączyc na pinterest do grup tematycznych ,aby moża było tam dokładać swoje zdjęcia ?

  • Wojtek Tyluś 14 września 2012 at 12:11 Permalink

   Wszystko zależy od ustawień grupy, w jednych wystarczy kliknąć follow, w innych np. wysłać mejla do właściciela ;)
   Wrzuć link, może pomogę ;)


Leave a Reply