09 stycznia 2012 ~ 1 komentarz

Zakładamy pocztę Gmail oraz konto profilowe Google+

Zakładanie konta Gmail i Google+Żyjemy w czasach, kiedy poruszanie się w sieci nie stanowi dla nas żadnych problemów. Są jednak tacy, którym założenie konta pocztowego czy konta na portalu społecznościowym sprawia wiele problemów. Ten artykuł dedykuję tej grupie.
Pierwszy artykuł z cyklu „Zakładamy konta” poświęciłem założeniu konta na Pinterest. Drugi chciałbym poświęcić zakładaniu konta pocztowego Gmail a także zakładaniu profilu na Google+.

Uwaga! Dostawcy tego typu usług ciągle udoskonalają swoje produkty należy zdawać sobie sprawę z tego, że to dziś jest aktualne jutro już może wyglądać całkiem inaczej, w związku z tym chciałbym podkreślić, że nie biorę odpowiedzialności, jeżeli ktoś z Was za jakiś czas będzie miał problem z poprawną rejestracją niżej opisywanych usług.

1. Zakładanie konta pocztowego Gmail

– wchodzimy na http://www.google.pl
Poprzez znajdujący się w prawym górnym rogu (zaznaczony czerwoną strzałką) link „Zaloguj” przechodzimy do panelu rejestracyjnego.

Zakładanie konta pocztowego Gmail

– zostajemy przekierowani na stronę logowania (https://accounts.google.com/). Z racji tego, że dopiero rozpoczynamy przygodę z pocztą Gmail, klikamy w link, znajdujący się w prawym górnym rogu (zaznaczony czerwoną strzałką).

Zakładanie konta pocztowego Gmail

– trafiamy na trzecią już stronę, tym razem już właściwą. gdzie jesteśmy proszeni o wypełnienie pól.

Uwaga! Czasem zdarza się, że jesteśmy proszeni o podanie numeru telefonu. W takim przypadku, jeżeli nie chcemy podawać swojego numeru, polecam odłożenie zakładania konta i spróbowanie ponownie następnego dnia.

Zakładanie konta pocztowego Gmail

2. Zakładanie profilu Google+ i dokończenie rejestracji poczty Gmail

– na tym etapie zakładania poczty Gmail automatycznie dochodzi rozpoczęcie zakładania naszego profilu na Google+. Na początek jesteśmy poproszeni o dodanie swojego zdjęcia profilowego. By je dodać klikamy w czerwony przycisk. Oczywiście jeżeli chcemy możemy pominąć ten etap, klikając w niebieski przycisk „Następny krok” i dodać zdjęcie później lub wcale nie dodawać.

Zakładanie profilu Google+

– po etapie dodania (lub nie) naszego zdjęcia profilowego i kliknięciu niebieskiego przycisku „Następny krok” zostajemy poinformowani, że rejestracja dobiegła końca.

2.1 Uzupełnianie profilu Google+

– po dokończeniu rejestracji konta pocztowego Gmail jesteśmy proszeni o uzupełnienie naszego konta. W tym celu proszę o podanie danych, które uważamy za niezbędne.

Zakładanie profilu Google+

 

Tym krokiem kończy się nasza przygoda z zakładaniem konta pocztowego Gmail oraz profilu Google+. Od tej chwili, po zalogowaniu się (obrazek 1, przycisk zaloguj) możemy korzystać z nich do woli. Po zalogowaniu się cała nawigacja pomiędzy pocztą Gmail, profilem Google+ a także innymi usługami odbywa się poprzez ciemny pasek nawigacyjny, znajdujący się na górze strony. Czerwoną strzałką zaznaczyłem przejście do profilu Google+, natomiast niebieską przejście go naszej poczty.

Zakładanie profilu Google+

 

Mam nadzieję, że chociaż trochę udało mi się Wam pomóc przy zakładaniu poczty Gmail oraz profilu Google+.

Następny wpis poświęcę na zakładanie konta firmowego w Google+.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

One Response to “Zakładamy pocztę Gmail oraz konto profilowe Google+”


Leave a Reply