18 kwietnia 2012 ~ komentarze 2

Zakładamy profil firmowy w Google+ [Aktualizacja]

Zakładamy Brand Page na Google+Od czasu kiedy opisałem proces zakładania profilu firmowego [brand page] na Google+ trochę się zmieniło, zwłaszcza w samym wyglądzie. Ta zmiana w porównaniu do pierwszego mojego opisu może trochę przeszkadzać przy zakładaniu nowych profili. Dlatego też postanowiłem odświeżyć proces zakładania brand page Google+. Mam nadzieję, że zaktualizowany opis będzie jeszcze bardziej pomocny. Zapraszam.

Uwaga! Dostawcy tego typu usług ciągle udoskonalają swoje produkty należy zdawać sobie sprawę z tego, że to co dziś jest aktualne, jutro może wyglądać całkiem inaczej, w związku z tym chciałbym podkreślić, że nie biorę odpowiedzialności, jeżeli ktoś z Was za jakiś czas będzie miał problem z poprawną rejestracją niżej opisywanych usług.

 

1. Tworzenie konta firmowego Google+

Mając wcześniej założony nasz profil w Google+, wchodzimy na jego tablicę główną [strumień]. Po lewej stronie (czerwona strzałka) odnajdziemy link „Strony”. Klikamy weń.

Zakładanie Brand Page Google+

 
– naszym oczom ukaże się panel, w którego prawym, górnym rogu (czerwona strzałka) znajduje się link na czerwonym tle „Utwórz nową stronę”. Klikamy.

Zakładanie Brand Page Google+

 
– zostajemy przekierowani na stronę gdzie wybieramy kategorię / kierunek działalności naszej firmy. Nie opisuję każdej z osobna, wszystko zależy od działalności strony, którą chcemy dodać.

Zakładanie Brand Page Google+

 
– następnie w zależności od wybranej kategorii poproszeni jesteśmy o uzupełnienie informacji o naszej firmie, wraz z dodaniem zdjęcia profilowego. Pamiętajmy, że im dodamy bardziej wyraziste i kolorowe zdjęcie, zwrócimy na siebie uwagę większej grupy potencjalnych Klientów.
– po wypełnieniu informacji zostajemy przekierowani na stronę główną naszego nowego profilu firmowego Google+. Przełączanie pomiędzy naszym kontem profilowym a kontem firmowym odbywa się według poniższego obrazka (czerwona strzałka).

Zakładanie Brand Page Google+

 

2. Uzupełnianie danych

By nasz Brand Page w Google+ przyciągnął rzesze potencjalnych Klientów koniecznie należy uzupełnić ją jak największą ilością informacji.W tym celu musimy udać się na nasze świeżo stworzone konto firmowe i kliknąć w link na niebieskim tle  „Edytuj profil” (czerwona strzałka).
– będąc już na stronie naszego konta firmowego Google+, klikamy w niebieski przycisk „Edytuj profil” znajdujący się na górze po prawej stronie. Gdy już znajdziemy się w panelu edycji naszego profilu, uzupełniamy go według dostępnych pól. Nie zapomnijmy również dodać ciekawych zdjęć oraz filmów video, jeśli takowe posiadamy. Z pewnością gruntowne uzupełnienie naszego konta firmowego sprawi, że będzie się prezentował okazale.
Poniżej znajduje się krótki filmik pokazujący jak szybko i sprawnie uzupełnić profil o najistotniejsze informacje:

 
Mając dokładnie wypełnione konto firmowe naszej firmy na Google+ nie pozostaje nam nic innego jak publikowanie najnowszych informacji.

Zakładanie Brand Page Google+

 

3. Integracja z nasza stroną internetową

– by w pełni wykorzystać potencjał konta firmowego Google+ należy zintegrować go z naszą stroną internetową. W tym celu, będąc na stronie głównej naszego profilu klikamy w „trybik” znajdujący się w prawym górnym rogu i wybieramy z listy link „Wprowadzenie” (czerwona strzałka).

Zakładanie Brand Page Google+

 
– najważniejszym elementem, którego nie możemy przegapić to podłączenie naszej witryny.
W tym celu przechodzimy poprzez link „Uzyskaj plakietkę” i stosujemy się do wszystkich zaleceń Google+ (czerwona strzałka).

Zakładanie Brand Page Google+

 
– zostajemy przekierowani do panelu Google Developers, skąd uzyskamy widget na naszą stronę. Jakiś czas temu Google postanowiło dodać w opcjach zaawansowanych zmianę szerokości widgetu co znacznie ułatwiło dopasowanie go na naszej witrynie.
– UWAGA WAŻNE! Na dole strony panelu Google Developers znajduje się pole z dwoma kodami, które należy wstawić na naszą stronę. Pierwszy, znajdujący się w zaznaczonym na czerwono polu kod wstawiamy przed tagiem. Drugi kod, znajdujący się w zaznaczonym na zielono polu wstawiamy tam na stronie gdzie chcemy aby wyświetlał się widget. W zależności od strony, wstawiamy go bezpośrednio do kodu strony lub poprzez panel administracyjny.

Zakładanie Brand Page Google+

 

4. Dodanie administratora do konta firmowego.

Wiemy, że nasze konto firmowe w Google+ zakładamy z poczty Gmail. Wiadome jest również, że chcąc zlecić innej osobie prowadzenie naszego konta firmowego, nie będziemy chcieli podzielić się z nim naszą pocztą Gmail, która jest wymagana do administracji kontem. W tym celu, będąc na stronie głównej naszego profilu klikamy w „trybik” znajdujący się w prawym górnym rogu i wybieramy z listy link „Ustawienia” (czerwona strzałka).

Zakładanie Brand Page Google+

 
– następnie wybieramy z górnych zakładek link „Menedżerzy” (czerwona strzałka) i dodajemy adresy email osób, którym chcemy powierzyć administrację naszym nowo powstałym Brand Page naszej firmy. Pamiętać należy, że istnieje możliwość zgłaszania tylko osób, które posiadają adresy pocztowe Gmail.

Zakładanie Brand Page Google+

 
To by było na tyle. Przepraszam za używanie prostego słownictwa i mogące pojawiać się błędy stylistyczne. W razie pytań jestem do Waszej dyspozycji w poniższych komentarzach. Pozdrawiam.

Autorem tekstu jest Wojtek Tyluś. Powyższy tekst jest moją osobistą opinią, mogę się mylić a Ty nie musisz się z nią zgadzać.

Witajcie na moim blogu

Blog Wojtka Nazywam się Wojtek Tyluś i jestem autorem tego bloga. Znajdziesz tutaj informacje dotyczące m.in.: SEO, serwisów społecznościowych, a także dowiesz się co słychać ciekawego w sieci. Wiadomości, które z jakiegoś powodu nie trafiły na bloga, znajdziecie śledząc moje profile społecznościowe, zwłaszcza na Facebooku oraz Google+. Zapraszam.

2 komentarze to “Zakładamy profil firmowy w Google+ [Aktualizacja]”

  1. bajar 19 marca 2013 at 14:20 Permalink

    super opis artykułu


Leave a Reply